Авторські статтіДіаспора

Парламент Чехії схвалив важливі для іноземців зміни

Парламент Чехії схвалив у першому читанні важливі зміни в Закон про перебування іноземців.

Перед іншим читанням зміст законопроекту вивчать парламентські комітети з питань безпеки і закордонних справ.

Законопроект вводити обов’язкові інтеграційні курси для мігрантів, які іноземці будуть зобов’язаннями зобов’язані пройти протягом року після переїзду до Чехії. Таким способом МВС Чехії хоче вчасно адаптувати нових мігрантів до життя в країні. На курсах іноземців ознайомлять з правами і обов’язками, місцевими традиціями, звичками, європейськими цінностями. Курси будуть проходити в Центрах підтримки інтеграції іноземців. Вони будуть працювати у всіх краях Чехії. До 2020 р. держава готова виділити на ці центри і курси 142 млн крон.

Також зміни дозволять вводити квоти на економічних мігрантів, щоб знизити навантаження на чеські консульства за кордоном. Квоти, в першу чергу, стосуються трудових мігрантів, але при необхідності їх можуть ввести і для іноземних підприємців. Квоти полягають у встановленні максимальної кількості прохань про видачу того чи іншого типу чеських віз в якому-небудь чеському консульстві.

За ініціативою глави МВС Яна Гамачека пропонується прискорити процедуру анулювання дозволу на перебування іноземця, повторно вчинила умисні кримінальні злочини. Нині іноземця можуть вислати з країни без оглядки, наприклад, на наявність сім’ї або дітей лише після чотирьох судимостей або після першої судимості за з вироком більше трьох років позбавлення волі. За словами Гамачека, процедура позбавлення дозволу на перебування може тривати 2 роки, а іноді і 6 років. Міністр пропонує скоротити її до півроку і починати після трьох судимостей.

Ян Гамачек хоче позбавити іноземця права звертатися в таких випадках в Комісію з питань перебування іноземців. А суд повинен розглянути справу за 90 днів, ще стільки ж відводиться на касаційну скаргу у Вищий адміністративний суд. У 2016-2017 рр. у Чехії доріг близько 400 процедур позбавлення мігранта дозволу на перебування з-за скоєння кримінальних злочинів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України