Парламент Чехії схвалив посилення закону про перебування іноземців

У середу, 13 січня, нижня палата парламенту Чехії схвалила розроблені МВС поправки до закону про перебування іноземців. Вони значно розширюють повноваження кабінету міністрів і спрямовані на регулювання економічної міграції. Про це повідомляє портал Aktualne.

Крім іншого, законопроект містить два важливих пункти про прискорену депортації іноземців, які порушили закон. Пропонується:

1) позбавляти іноземця документів на довгострокове або постійне проживання (ВНЖ і ПМЖ), якщо той зробить три кримінальнихзлочини. Причому ступінь їх тяжкості і призначене судом покарання враховуватися не будуть. Сьогодні цей ліміт становить чотири злочини. Крім того, згідно з чинним законом іноземець може позбутися ПМЖ, якщо здійснить одне серйозне кримінальне правопорушення, покарання за яке перевищить 3 роки реального тюремного терміну. Новий закон зберігає цю умову.

2) позбавлений ВНЖ або ПМЖ мігрант зможе оскаржити дані рішення в суді. Причому термін розгляду апеляції складі максимум 90 днів. Стільки ж пропонується відводити та Вищому адміністративному суду на розгляд касаційних скарг. Тобто весь процес позику максимум 6 місяців. Сьогодні терміни на цей рахунок не встановлені і процедура депортації мігранта-злочинця може тривати роками.

Крім того, законопроект зобов’язує іноземців з третіх країн (що не входять в Євросоюз, – прим. ред.) пройти інтеграційний курс, який сьогодні є добровільним. Зробити це потрібно буде протягом року з моменту отримання дозволу на довгострокове (dlouhodobý pobyt – ВНП) або постійне перебування (trvalý pobyt – ПМП). Порушників пропонується штрафувати на 10 тис. крон.

Головна мета освітньої програми – навчити приїжджих основ чеської мови, розповісти про звичаї та культуру країни, забезпечити інформацією про права та обов’язки мігрантів, а також про діяльність тих чи інших відомств та інтеграційних центрів. Тим самим міністерство хоче мінімізувати ризик утворення відокремлених національних груп.

«Якщо іноземець хоче жити і працювати в Чеській Республіці, він повинен знати, як у нас все влаштовано, і розуміти, чого ми від нього чекаємо. Він повинний пристосовуватися до нас, а не ми до нього. Іноземець зобов’язаний на певному рівні знаті чеську мову і шанувати суспільні норми», – заявив раніше голова парламентського комітету з європейських справ Ондржей Бенешек.

Від проходження інтеграційного курсу звільнять:

– осіб віком до 15 років і старше 61 року;

– працівників міжнародних компаній, спрямованих в Чехію у відрядження за спеціальною візі (Karta vnitropodnikového zaměstnance);

– осіб, яким було надано міжнародний захист;

– володарів ВНП інвестора;

– володарів ВНП, виданого Міністерством закордонних справ ЧР;

– осіб, які вже пройшли інтеграційний курс.

Курси будуть проходити в Центрах інтеграції іноземців (Centra na podporu integrace cizinců). До 2020 року вони повинні з’явитися у всіх чотирнадцяти регіонах республіки. Фінансувати їхню роботу буде уряд.

Розроблений документ надає уряду повноваження оперативно регулювати економічну міграцію шляхом встановлення квот на видачу віз підприємцям і трудових карт представникам тих чи інших спеціальностей. Це дозволить в пріоритетному порядку приймати іноземців тих професій, в яких гостро потребують чеські роботодавці. Квоти не торкнуться мігрантів, які вже знаходяться в Чехії на інших підставах, але захочуть змінити мету перебування на «працевлаштування».

«На практиці квоти будуть можуть застосовуватися в основному для трудової міграції, але в разі необхідності можуть бути введені і для іноземців, охочих вести на території Чехії підприємницьку діяльність», – сказано в документи.

Інші важливі нововведення:

– студенти і вчені (які вже знаходяться в Чехії) після завершення навчання чи наукового дослідження зможуть отримати дозвіл на довгострокове перебування з метою пошуку роботи або початку підприємницької діяльності. Термін його дії складі 9 місяців.

– запроваджується новий тип трудової візи. Вона буде нерозривно пов’язана з трудовим договором і видаватися на 1 рік без можливості продовження або зміни мети перебування.

– прибули по трудовій візі мігрантів будуть реєструвати тільки при наявності підтвердження від працедавця про фактичне працевлаштування.

Щоб законопроект набув чинності, його повинні схвалити Сенат і президент республіки.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh