Діаспора

Парламент Чехії схвалив посилення закону про перебування іноземців

У середу, 13 січня, нижня палата парламенту Чехії схвалила розроблені МВС поправки до закону про перебування іноземців. Вони значно розширюють повноваження кабінету міністрів і спрямовані на регулювання економічної міграції. Про це повідомляє портал Aktualne.

Крім іншого, законопроект містить два важливих пункти про прискорену депортації іноземців, які порушили закон. Пропонується:

1) позбавляти іноземця документів на довгострокове або постійне проживання (ВНЖ і ПМЖ), якщо той зробить три кримінальнихзлочини. Причому ступінь їх тяжкості і призначене судом покарання враховуватися не будуть. Сьогодні цей ліміт становить чотири злочини. Крім того, згідно з чинним законом іноземець може позбутися ПМЖ, якщо здійснить одне серйозне кримінальне правопорушення, покарання за яке перевищить 3 роки реального тюремного терміну. Новий закон зберігає цю умову.

2) позбавлений ВНЖ або ПМЖ мігрант зможе оскаржити дані рішення в суді. Причому термін розгляду апеляції складі максимум 90 днів. Стільки ж пропонується відводити та Вищому адміністративному суду на розгляд касаційних скарг. Тобто весь процес позику максимум 6 місяців. Сьогодні терміни на цей рахунок не встановлені і процедура депортації мігранта-злочинця може тривати роками.

Крім того, законопроект зобов’язує іноземців з третіх країн (що не входять в Євросоюз, – прим. ред.) пройти інтеграційний курс, який сьогодні є добровільним. Зробити це потрібно буде протягом року з моменту отримання дозволу на довгострокове (dlouhodobý pobyt – ВНП) або постійне перебування (trvalý pobyt – ПМП). Порушників пропонується штрафувати на 10 тис. крон.

Головна мета освітньої програми – навчити приїжджих основ чеської мови, розповісти про звичаї та культуру країни, забезпечити інформацією про права та обов’язки мігрантів, а також про діяльність тих чи інших відомств та інтеграційних центрів. Тим самим міністерство хоче мінімізувати ризик утворення відокремлених національних груп.

«Якщо іноземець хоче жити і працювати в Чеській Республіці, він повинен знати, як у нас все влаштовано, і розуміти, чого ми від нього чекаємо. Він повинний пристосовуватися до нас, а не ми до нього. Іноземець зобов’язаний на певному рівні знаті чеську мову і шанувати суспільні норми», – заявив раніше голова парламентського комітету з європейських справ Ондржей Бенешек.

Від проходження інтеграційного курсу звільнять:

– осіб віком до 15 років і старше 61 року;

– працівників міжнародних компаній, спрямованих в Чехію у відрядження за спеціальною візі (Karta vnitropodnikového zaměstnance);

– осіб, яким було надано міжнародний захист;

– володарів ВНП інвестора;

– володарів ВНП, виданого Міністерством закордонних справ ЧР;

– осіб, які вже пройшли інтеграційний курс.

Курси будуть проходити в Центрах інтеграції іноземців (Centra na podporu integrace cizinců). До 2020 року вони повинні з’явитися у всіх чотирнадцяти регіонах республіки. Фінансувати їхню роботу буде уряд.

Розроблений документ надає уряду повноваження оперативно регулювати економічну міграцію шляхом встановлення квот на видачу віз підприємцям і трудових карт представникам тих чи інших спеціальностей. Це дозволить в пріоритетному порядку приймати іноземців тих професій, в яких гостро потребують чеські роботодавці. Квоти не торкнуться мігрантів, які вже знаходяться в Чехії на інших підставах, але захочуть змінити мету перебування на «працевлаштування».

«На практиці квоти будуть можуть застосовуватися в основному для трудової міграції, але в разі необхідності можуть бути введені і для іноземців, охочих вести на території Чехії підприємницьку діяльність», – сказано в документи.

Інші важливі нововведення:

– студенти і вчені (які вже знаходяться в Чехії) після завершення навчання чи наукового дослідження зможуть отримати дозвіл на довгострокове перебування з метою пошуку роботи або початку підприємницької діяльності. Термін його дії складі 9 місяців.

– запроваджується новий тип трудової візи. Вона буде нерозривно пов’язана з трудовим договором і видаватися на 1 рік без можливості продовження або зміни мети перебування.

– прибули по трудовій візі мігрантів будуть реєструвати тільки при наявності підтвердження від працедавця про фактичне працевлаштування.

Щоб законопроект набув чинності, його повинні схвалити Сенат і президент республіки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України