Архієпископ Клаудіо Марія Челлі про ситуацію у Венесуелі

Дуже складною залишається ситуація у Венесуелі, яка протягом кількох місяців стикається з серйозною політичною кризою.

Так вважає архієпископ Клаудіо Марія Челлі, який нещодавно повернувся з цієї країни, де, як спеціальний посланець Папи, зустрічався з усіма сторонами внутрішнього конфлікту. Після серії дискусій, проведених у період з жовтня між урядом і опозицією, які досі не привели до угоди, очікується, що сторони сядуть за стіл переговорів 13 січня 2017 року.

Архієпископ Челлі поділився своїми думками у великому інтерв’ю італійському католицькому телебаченню “TV2000”. Він підкреслив, що венесуельці хоробрі люди, які, незважаючи на існуючі проблеми, не втрачають надії, і зазначив, що “питання для всіх залишається однаковим: “Яку країну нинішнє покоління хоче залишити своїм дітям?”. Ієрарх зазначив, що, хоча всі вже втомилися від цієї ситуації, однак, варто зрозуміти, що немає іншого виходу з кризи, крім спільного пошуку рішень. “Діалог є єдиним способом; немає іншого шляху!”, – підкреслив папський посланець.

Він додав, однак, що така ситуація є свого роду зобов’язанням, причому для всіх. “Ця відповідальність стосується також переговорів. Мова тут не є самоціллю. Мова йде про пошук вирішення нагальних проблем, які впливають на людей, що страждають протягом тривалого часу”, – сказав папський посланник у Венесуелі.

На думку архієпископа Челлі, посередництво Церкви у врегулюванні конфлікту може зіграти значну роль. “Якщо дипломатія є загальним благом, світом, повагою до людської гідності, звичайно ж, все це близько Церкви, – зазначив ієрарх. – Ці ідеї і цінності належать місії Церкви. Іноді ми використовуємо слово “дипломатія”, щоб вказати на те, якими повинні бути мова і поведінка людей. Тому потрібно правильно розуміти, яке послання несе слово “дипломатія”, – сказав спеціальний представник Папи. Святий Престол бере активну участь у переговорах між владою і опозицією у Венесуелі в якості посередника.

Потрібно нагадати, що Франциск особисто написав лист до Президента Венесуели, в якому висловив своє ставлення до ситуації в країні, а потім прийняв на аудієнції у Ватикані. Він побажав Венесуелі вирішити свої проблеми шляхом діалогу, а не конфронтації. Опозиція неодноразово підкреслювала, що бере участь у переговорах виключно тому, що на них є представник Понтифіка. Венесуела вже протягом багатьох років переживає серйозну економічну і політичну кризу. На піку масових протестів два роки тому багато опозиційних політиків були заарештовані і засуджені до тривалих термінів позбавлення волі. На останніх парламентських виборах в країні перемогла опозиція. Було зібрано більше двох мільйонів підписів за проведення референдуму, спрямованого на зміну соціалістичного Президента Ніколаса Мадуро.

КМЦ нагадує, католицькі єпископи Венесуели зробили заяву, в якій зазначають, що надзвичайні дії уряду тільки погіршують економічну кризу в країні.

Джерело: Католицький Медіа-Центр

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh