Папа: Завдяки християнському корінню, Європа здатна стати сім’єю народів

«Ви маєте рацію. Прийшов час стати пліч-о-пліч, щоб в істинно європейському дусі вийти назустріч проблем нашого часу», – з цими словами Святіший Отець звернувся до учасників екуменічної ініціативи «Разом для Європи», яка зібрала в німецькому місті Мюнхені представників понад 300 християнських рухів та спільнот різних конфесій на з’їзд під гаслом «Зустріч-Примирення-Майбутнє».

Промовляючи у суботу, 2 липня 2016 р., до учасників зустрічі за посередництвом відеопослання, Глава Католицької Церкви зазначає, що сьогодні, «крім видимих мурів, зміцнюються також і невидимі, які намагаються розділити цей континент». Мова йде про «мури, які підносяться в серцях людей», які складаються «зі страху, агресивності, браку зрозуміння людей відмінного походження чи релігійного переконання», мури «політичного й економічного егоїзму, без пошани до життя та гідності кожної людини».

«Європа опинилася в складному і дуже мобільному світі, дедалі більше глобалізованому і, як наслідок, дедалі менше європоцентричному, – зазначає Єпископ Риму. – І якщо ми розпізнаємо ці епохальні проблеми, то повинні мати відвагу сказати: ми потребуємо змін! Європа покликана замислитися та запитати себе, чи її величезна спадщина, пронизана християнством, призначена лише для музею, чи ще здатна надихати культуру й дарувати свої скарби всьому людству».

«Ви зібралися для того, – вів далі Папа, – щоб разом ставити чоло цим відкритим викликам в Європі, щоб унаявнити свідчення громадянського суспільства, яке дає змогу трудитись в мережі для прийняття та солідарності до найслабших та знедолених, для будування мостів, для подолання оголошених і латентних конфліктів».

За словами Наступника святого Петра, історія Європи – це історія «постійної зустрічі між небом і землею», де «небо» вказує на «відкритість на Трансцендентне, на Бога, якою завжди відзначалася європейська людина», а «земля» означає «практичну й конкретну здатність долати проблеми».

«Також і ви, християнські спільноти та рухи, що зродилися в Європі, є носіями різноманітних харизм, Божих дарів, якими слід ділитися. “Разом для Європи” – це сила співіснування з чіткою метою втілити основні християнські цінності у конкретну відповідь на виклики континенту в умовах кризи», – сказав Глава Католицької Церкви, додаючи:

«Ваш стиль життя ґрунтується на взаємній любові, яку переживаєте з євангельською радикальністю. Культура взаємності означає співставлятися, шанувати, приймати та підтримувати одні одних. Означає цінувати різноманітність харизм, щоб прямувати до єдності та збагачувати її».

У цьому контексті Святіший Отець підкреслив, що «кожна справжня єдність живе багатством різноманітності», подібно до сім’ї, яка «настільки більше живе в єдності», наскільки «кожен з її членів може без остраху повною мірою бути самим собою». «Якщо вся Європа бажає бути сім’єю народів, – додав він, – нехай знову поставить у центрі людську особу, нехай стане відкритим та гостинним континентом й надалі здійснює форми співпраці, не лише економічної, але також соціальної та культурної».

«Бог завжди приносить новизну. Скільки ж то разів ви в цьому вже переконалися протягом свого життя! Чи ми також і сьогодні відкриті на несподіванки? Ви, що сміливо відповіли на Господнє покликання, покликані показувати Його новизну в житті, щоб спричинятися до розквіту плодів Євангелія, плодів, що проростають із християнського коріння, яке вже 2000 років живить Європу. І принесете ще більші плоди. Зберігайте свіжість своїх харизм, підтримуйте живим оте “разом” та розширюйте його! Вчиніть так, щоб ваші домівки, спільноти й міста ставали майстернями спільності, дружби й братерства, здатними відкритися на ввесь світ та інтегрувати», – побажав Папа, підсумовуючи:

«Разом з для Європи? Сьогодні цього потрібно більше, ніж будь-коли! В Європі багатьох народів ви свідчите, що ми є дітьми одного Отця та братами й сестрами між собою. Ви – цінне насіння надії на те, що Європа наново відкриє своє покликання зробити вклад у єдність між усіма».

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh