Папа закликає вірних до активної участі в громадському житті

В посланні з нагоди початку Кампанії Братерства, яка щороку проводиться в Бразилії під час Великого Посту, Святіший Отець зазначив, що активна участь в житті суспільства є конкретною формою любові до ближнього.

У Попільну Середу, 6 березня 2019 р., Єпископська Конференція Бразилії оголосила про початок Кампанії Братерства, яка щороку проводиться в Бразилії під час Великого Посту. «Братерство і політика» – такою є тема цьогорічної Кампанії, а її лозунгом став вислів з книги пророка Ісаї: «Правом і справедливістю будеш визволений» (Іс 1, 27). Починаючи від 1964 року, Кампанія Братерства має на меті зміцнити «братерський і християнський дух у пошуку спільного добра, виховувати до життя в братерстві і відновити усвідомлення відповідальності всіх в євангелізаційній діяльності, сприяючи побудові справедливішого і солідарнішого суспільства».

Папа закликає до активної участі у громадському житті

В посланні з нагоди початку Кампанії, Папа Франциск підкреслив важливість активної участі всіх громадян та інституцій в ініціативах, що сприяють створенню таких умов суспільного життя, які допомагають вдосконалюватися окремим особам, сім’ям та громадам. Активна участь у суспільному житті, за його словами, є конкретною формою любові до ближнього, що дозволяє будувати братерську культуру, яка ґрунтується на праві й справедливості.

Звертаючись до тих, хто займається політичною діяльністю, Святіший Отець закликав їх самовіддано здійснювати своє служіння народові, переймаючись його ідеалами й культурою, поділяючи його страждання і надії. За його словами, політики повинні ставити спільне добро понад власні інтереси, не піддаватися впливові великих фінансових й інформаційних сил, бути компетентними і терпеливими у вирішення складних проблем, готові слухати і вчитися в демократичному діалозі, поєднуючи прагнення справедливості з милосердям і примиренням.

Участь вірних у створенні і втіленні політик

Пояснюючи вибір теми цьогорічної Кампанії, представник організації «Карітас» в Бразилії Жозеанер Гермес зазначила, що єпископат Бразилії має на меті «спонукати вірних до участі у громадському житті у світлі Божого Слова й Соціальної Доктрини Церкви, для того, аби утвердити активне громадянство і спільне добро». Вона пояснила, що в Бразилії завжди існувала нестача елементарних послуг, життєво необхідних для громадян. Тому єпископат бажає, щоб люди знали, як формується і втілюється публічна політика, та усвідомлювали можливість власної участі в ній.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh