Духовне

Папа: За прикладом Марії підпорядкуватися Божому задумові

У свято Народження Божої Матері Святіший Отець побажав, аби Пречиста Діва допомагала нам здійснювати Божий задум щодо нас

«Нехай же Пречиста Діва Марія допомагає нам з радістю вручити себе Божому задумові щодо нашого життя», – побажав Папа Франциск через Твіттер у суботу, 8 вересня 2018 року.

Церкви Заходу та Сходу святкують 8 вересня (яке за старим календарним стилем припадає 21 вересня) свято Народження Пречистої Діви Марії. Про цю подію не розповідають Євангелії, однак, є згадка в апокрифічному творі «Протоєвангелія Якова» з ІІ століття, тобто, йдеться про дуже давнє передання, яке зродилося на Сході, а в літургійний календар латинської Церкви увійшло в VII столітті за Папи Сергія І.

Бог вірний Своїм обітницям

Під час загальної аудієнції в середу, 5 вересня, Папа Франциск, вітаючи паломників, зауважив: «Наступної суботи припадає свято Народження Пречистої Діви Марії. Це відзначення збігається із завершенням літа та збору врожаю та нагадує нам про те, що Бог вірний Своїм обітницям і в Пресвятій Марії приготував живий храм, в якому Його Син, втілившись, забажав оселитися між нами і здобути для нас спасіння».

Дозволити Богові прямувати поруч

Літургія Церкви латинського обряду пропонує на це свято євангельський уривок про родовід Ісуса Христа. Коментуючи його під час проповіді в каплиці «Дому святої Марти» 8 вересня 2014 р., Святіший Отець звернув увагу на те, що в ньому згадані як святі, так і грішники, але історія прямувала вперед, бо Господь бажав, щоб люди були вільними. І хоч правдою є те, що коли людина неправильно скористалась своєю свободою, Бог вигнав її з раю, однак, одночасно, залишив обітницю, а тому Адам покидав рай із надією.

«Бог великої історії присутній також і в маленькій історії, бо хоче прямувати з кожною людиною», – сказав тоді Папа, наголошуючи, що Бог є також терпеливим. Господь виявив цю терпеливість протягом багатьох поколінь, виявив до всіх людей, які зазнали благодаті, але також і щодо тих, які скоїли гріхи. З цього випливає заклик вдивлятись у життя Пречистої Діви, вибраної стати Божою Матір’ю, і запитувати себе про ти, чи ми дозволяємо, щоб Господь прямував поруч із нами, нам допомагав, прощав і провадив до зустрічі з Ним.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.