Папа: У Пресвятій Євхаристії – смак Христової Пасхи

З нагоди урочистості Найсвятіших Христових Тіла і Крові Папа Франциск відновлює звичай свого попередника блаженного Павла VI – святкові богослуження в різних частинах дієцезії

«Пресвята Євхаристія вміщає ввесь смак слів та жестів Ісуса, смак Його Пасхи та свіжість Його Духа», – читаємо у повідомленні, яке було поширене через Твіттер-аккаунт Папи Франциска з нагоди урочистості Найсвятіших Христових Тіла і Крові, що відзначається у четвер другого тижня після П’ятидесятниці.

Свято Божого Тіла є вихідним днем у Ватикані, а попередніми роками, майже сорок років підряд, в цей день Єпископ Риму служив Святу Месу на площі перед катедральним собором Римської дієцезії – базилікою святого Івана на Латерані, після якою вулицями міста йшла процесійна хода до базиліки Пресвятої Марії, яка завершувалася благословенням Найсвятішими Тайнами.

В багатьох країнах, також і в Італії, це свято переносять на наступну неділю. Минулого року, щоб не спричиняти незручностей для мешканців Риму та міських служб, Папа Франциск переніс на неділю процесійну ходу між згаданими папськими базиліками. А цього року він вирішив відновити звичай свого попередника блаженного Павла VI, який до 1978 року проводив богослужіння з нагоди урочистості Найсвятіших Христових Тіла і Крові в різних частинах Риму.

У неділю, 3 червня, Єпископ Риму відвідає південну частину своєї дієцезії – приморське місто Остію, що входить до агломерації Риму. Там на парафії святої Моніки він відслужить Святу Месу, по завершенні якої очолить процесійну ходу з Найсвятішими Тайнами до парафії Пресвятої Богородиці ді-Бонарія, де уділить благословення.

«Переривається одна традиція, але відновляється інша», – зазначає єпископ-помічник Римської дієцезії Паоло Людіче, відповідальний за душпастирство у південній частині, який нагадує, що блаженний Павло VI відслужив богослужіння Божого Тіла в Остії 1968 року, якраз півстоліття тому.

«Недільна подія – це прекрасна нагода для всього кварталу. Це не буде візит на парафію, але до всієї спільноти», – додає єпископ.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh