Духовне

Папа: У Пресвятій Євхаристії – смак Христової Пасхи

З нагоди урочистості Найсвятіших Христових Тіла і Крові Папа Франциск відновлює звичай свого попередника блаженного Павла VI – святкові богослуження в різних частинах дієцезії

«Пресвята Євхаристія вміщає ввесь смак слів та жестів Ісуса, смак Його Пасхи та свіжість Його Духа», – читаємо у повідомленні, яке було поширене через Твіттер-аккаунт Папи Франциска з нагоди урочистості Найсвятіших Христових Тіла і Крові, що відзначається у четвер другого тижня після П’ятидесятниці.

Свято Божого Тіла є вихідним днем у Ватикані, а попередніми роками, майже сорок років підряд, в цей день Єпископ Риму служив Святу Месу на площі перед катедральним собором Римської дієцезії – базилікою святого Івана на Латерані, після якою вулицями міста йшла процесійна хода до базиліки Пресвятої Марії, яка завершувалася благословенням Найсвятішими Тайнами.

В багатьох країнах, також і в Італії, це свято переносять на наступну неділю. Минулого року, щоб не спричиняти незручностей для мешканців Риму та міських служб, Папа Франциск переніс на неділю процесійну ходу між згаданими папськими базиліками. А цього року він вирішив відновити звичай свого попередника блаженного Павла VI, який до 1978 року проводив богослужіння з нагоди урочистості Найсвятіших Христових Тіла і Крові в різних частинах Риму.

У неділю, 3 червня, Єпископ Риму відвідає південну частину своєї дієцезії – приморське місто Остію, що входить до агломерації Риму. Там на парафії святої Моніки він відслужить Святу Месу, по завершенні якої очолить процесійну ходу з Найсвятішими Тайнами до парафії Пресвятої Богородиці ді-Бонарія, де уділить благословення.

«Переривається одна традиція, але відновляється інша», – зазначає єпископ-помічник Римської дієцезії Паоло Людіче, відповідальний за душпастирство у південній частині, який нагадує, що блаженний Павло VI відслужив богослужіння Божого Тіла в Остії 1968 року, якраз півстоліття тому.

«Недільна подія – це прекрасна нагода для всього кварталу. Це не буде візит на парафію, але до всієї спільноти», – додає єпископ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.