Духовне

Папа ввірив опіку над санктуаріями Папській Раді сприяння новій євангелізації

Папа Франциск передав нагляд над розвитком душпастирства у санктуаріях від Конгрегації у справах духовенства Папській Раді сприяння новій євангелізації. Відповідний лист у формі Motu Proprio «Sanctuarium in Ecclesia» (Санктуарій у Церкві) оприлюднено у суботу, 1 квітня 2017 року. У ньому Глава Католицької Церкви називає ці особливі місця богопочитання «незамінними для євангелізації в наш час».

Святіший Отець пише, що «до наших днів у кожній частині світу санктуарії залишаються особливими знаками простої та смиренної віри», де віруючі можуть отримати «глибокий досвід близькості Господа Бога, ніжності Пречистої Діви Марії та товариства святих». Це, за його словами, є досвідом «справжньої духовності, який не можна недооцінювати».

Єпископ Риму зазначає, що ці місця, які навіть «сформували ідентичність цілих поколінь», серед сучасного «часто нестримного ритму життя», й «незважаючи на кризу віри», що огорнула сучасний світ, ще й досі сприймаються, як «священний простір, до якого слід звершувати паломництва, аби знайти нагоду для зупинки, тиші й споглядання». Саме досвід прощі глибоко пов’язаний із духовністю, що живиться відвідуванням санктуаріїв.

«Великий наплив паломників, покірна і проста молитва Божого люду навпереміну з літургійними богослужбами, сповнення багатьох благодатей, про отримання яких свідчать численні віруючі, та природна краса цих місць дозволяють побачити, наскільки санктуарії, в різноманітності своїх форм, є вираженням незамінних можливостей для євангелізації в наш час», – пише Святіший Отець, зазначаючи, що саме це взаємопроникнення між паломництвом до санктуарію та щоденним життям є «дійсною допомогою в душпастирстві, даючи змогу оживити євангелізаційні старання переконливішим свідченням».

Це й спонукало Папу Франциска, як про це йдеться в листі «Sanctuarium in Ecclesia», підписаному 11 лютого 2017 р., в день літургійного спомину Пресвятої Богородиці, що об’явилася в Люрді, постановити, щоб відтепер і надалі Папська Рада сприяння новій євангелізації займалася рядом питань, підсумованих у семи пунктах. Зокрема, йдеться про створення санктуаріїв міжнародного характеру та затвердження відповідних статутів, здійснення заходів, покликаних сприяти євангелізаційній ролі відпустових місць та розвиткові в них народної побожності.

Відомство, яке було відповідальним за проведення Ювілею Милосердя, з доручення Святішого Отця повинно також дбати про розвиток «органічного душпастирства» в санктуаріях, як «рушійних осередках нової євангелізації» та організовувати міжнародні та загальнонаціональні зустрічі з метою «оновлення душпастирства народної побожності та прощ». До завдань Папської Ради сприяння новій євангелізації належить також дбати про необхідний вишкіл працівників відпустових місць й чувати над тим, аби паломникам було запропоновано «послідовну й належну духовну й церковну опіку». Врешті, йдеться також про культурний є мистецький аспект дальності таких осередків, пам’ятаючи про те, що сакральне мистецтво також є «особливим способом євангелізації в Церкві».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.