Папа в’єтнамським єпископам: євангелізувати з радістю

У понеділок, 5 березня 2018 р., Папа Франциск прийняв у Апостольському палаці у Ватикані єпископів В’єтнаму, які прибули з візитом «ad limina». Темою братерської бесіди були виклики, які стоять перед євангелізацією в Азії. Додамо, що католики становлять приблизно 8% населення цієї країни, де 2200 парафій об’єднані у 3 архидієцезії та 26 дієцезій, в яких служать понад 4 тисячі священиків.

Про перебіг зустрічі в інтерв’ю для VaticanNews розповів єпископ Йосиф Дінь Дан Дао, Ординарій дієцеції Сюань-Лок. Він, насамперед, поділився тим, що ієрархи були вражені простотою і близькістю, яку Святіший Отець виявив до кожного з них. «Ми мали змогу сказати все, що хотіли», – зауважив він.

За словами єпископа, під час бесіди заторкувалися різні теми, а останніми словами-побажанням Папи було: «Несіть В’єтнамській Церкві радість євангелізування». Святіший Отець говорив про постать єпископа, як пастиря, що пахне вівцями, заохочував посилювати молитовне життя та споглядання, а також неодноразово повторював слово «близькість» – близькість з Богом, близькість до людей та, особливо, близькість зі священиками.

Розповідаючи про Церкву у В’єтнамі, ієрарх зауважив: «Вся спільнота та кожна громада є сповненими життя. Коли говоримо про віру, говоримо про життя, про радість, бо люди насправді переживають свою віру та стосунки з Богом дуже особисто». За словами єпископа, саме в період труднощів «вірні дедалі більше сповнюються довіри, зростають в переконаності у вірі».

«А викликом для нас, – додав він, – є дати належну відповідь на цю Божу благодать. Вітри секуляризації, що походять з інших частин світу, починають віяти також і в нас. Отож, перед нами стоїть виклик зберегти цю живучість віри, щоб змогти протистояти “спокусі світськості”, як її називає Папа Франциск».

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh