Духовне

Папа відкриє Конгрес Римської дієцезії та зустрінеться з біженцями

У понеділок, 19 червня 2017 р., Папа Франциск відкриє праці Конгресу Римської дієцезії, що відбуватимуться в катедральному соборі – Папській базиліці святого Івана на Латерані. Мова йде про важливу щорічну подію дієцезії, своєрідний дієцезальний синод, що під проводом вікарія Папи збирає єпископів-помічників, духовенство, представників богопосвяченого життя та мирян, аби обговорити душпастирські виклики, які стоять перед церковною спільнотою.

Останніми роками призадума папської дієцезії присвячена душпастирству родин, молоді та вихованню. Тема цьогорічного конгресу, учасникам якого вступні думки запропонує сам Папа Франциск, звучить: «Не залишаймо їх самими! Супровід батьків у вихованні дітей-підлітків».

Перед тим, як розпочати праці конгресу, Святіший Отець зустрінеться в Палаці Вікаріату з біженцями, які знайшли притулок при парафіях та чернечих інституціях, що відгукнулися на заклик Папи від 6 вересня 2015 року, звернений до парафій світу, заопікуватися родинами біженців. Зустріч відбудеться напередодні Всесвітнього Дня Біженця під еґідою ООН.

Як відповідь на заклик свого єпископа, «Карітас» Риму організувала два проекти: «Я був чужинцем, і ви мене прийняли» та «Захищений: біженець в моєму домі». Їх завданням є створити можливості гостинного прийняття прохачів про притулок та біженців. Проекти мають на меті не лише прийняття, але й програму інтеграції, відправною точною якої є будування суспільних мереж через взаємини дружби та солідарності. В рамках програми вся спільнота опікується новоприбулим, дбаючи про його потреби й отримуючи взамін його активну участь у своєму житті.

В проекті «Я був чужинцем і ми мене прийняли» беруть участь приблизно 40 парафій та чернечих інституцій, які допомогли чи допомагають понад 120 особам. Деякі з-поміж тих, які отримували допомогу на початку, зуміли з часом самостійно облаштуватися, поступившись місцем наступним. Другий проект, що розпочався рік тому, підтримує родини, які прийняли мігрантів до своїх домівок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eight − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.