Папа: вічний засуд – це не місце тортур, а віддаленість від Бога

Вибрати буди навіки віддаленим від Бога – це і є вічний засуд. На цьому наголосив Вселенський Архиєрей, проповідуючи під час Служби Божої у ватиканській резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 25 листопада 2016 року, перестерігаючи при цьому ніколи не входити у діалог з дияволом, що є спокусником та обманником, а завжди з покірним серцем пам’ятати про зустріч з Господом-Суддею після завершення нашої земної мандрівки.

На ці думки Святішого Отця натхнули біблійні тексти із Святої Меси, які передбачені Римо-Католицькою Церквою на останні дні літургійного року. Своїми роздумами над тими біблійними уривками проповідник намагався спонукати вірних, зокрема, протягом цих днів, замислитись над тим, яким буде Страшний Суд і як тоді відбудеться наша зустріч з Творцем?

Єпископ Риму також наголосив, що першим хто буде осуджений – це дракон, старозавітній змій, тобто диявол, який буде вкинутий Божим  ангелом у безодню, щоб не міг більше спокушати народи, як це описує книга Одкровення. Папа підкреслив, що обманом та брехнею диявол намагається переконати нас, спонукати повірити йому, як це він вчинив із жінкою у раю. Він є батьком брехні, шахраєм, який здатний знищити життя людини.

А на запитання: «Як не дозволити, щоб диявол нас обманув?» – Папа вказав на повчання Ісуса, Який Своїм особистим прикладом навчив нас правильної поведінки супроти диявола: ніколи не вступати з ним у діалог. Навіть перебуваючи у пустині, Спаситель не відповідає злому духові Своїми особистими словами, але словами із Святого Письма, словами Божими. Хто входить у діалог з дияволом, наражає себе на велику небезпеку, адже він шукає загибелі людини.

Далі Глава Католицької Церкви зазначив, що із прочитаного тексту книги Одкровення ми довідуємось також і про душі мучеників, покірних людей, які не поклонилися дияволові і його послідовникам, тобто багатству, марнославству, світськості, і через це віддали своє життя.

Господь судитиме великих і малих за їхні вчинки, як вчить нас натхнена Богом книга Одкровення: засуджені будуть вкинуті у вогненну безодню, що стане їхньою «другою смертю». Адже вічний засуд – це не місце тортур, що є призначенням тієї другої смерті, але віддаленістю від Бога навіки. Ті, яких не буде прийнято до Божого Царства, самі стали причиною тієї трагедії, адже не забажали наблизитись до Господа. Засуджені – це ті, які завжди обирають власні дороги, віддаляючись від Бога.

Але автор книги Одкровення закінчує опис цього епізоду картиною надії, тому і Папа Франциск на закінчення своєї проповіді наголосив на тому, що коли ми відкриваємо наші серця, до чого нас закликає Сам Христос, і не йдемо шляхом, віддаленим від Бога, отримаємо радість та спасіння, нове небо і нову землю, як про це зазначає Святе Писання. Отож, без гордості у серці та з надією слід дозволити на те, щоб Ісус нас приголубив та простив, пам’ятаючи про те, що надія відкриває наші серця на зустріч Ісусом. Саме це нас чекає у майбутньому – зустріч із Спасителем.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh