Духовне

Папа: вічний засуд – це не місце тортур, а віддаленість від Бога

Вибрати буди навіки віддаленим від Бога – це і є вічний засуд. На цьому наголосив Вселенський Архиєрей, проповідуючи під час Служби Божої у ватиканській резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 25 листопада 2016 року, перестерігаючи при цьому ніколи не входити у діалог з дияволом, що є спокусником та обманником, а завжди з покірним серцем пам’ятати про зустріч з Господом-Суддею після завершення нашої земної мандрівки.

На ці думки Святішого Отця натхнули біблійні тексти із Святої Меси, які передбачені Римо-Католицькою Церквою на останні дні літургійного року. Своїми роздумами над тими біблійними уривками проповідник намагався спонукати вірних, зокрема, протягом цих днів, замислитись над тим, яким буде Страшний Суд і як тоді відбудеться наша зустріч з Творцем?

Єпископ Риму також наголосив, що першим хто буде осуджений – це дракон, старозавітній змій, тобто диявол, який буде вкинутий Божим  ангелом у безодню, щоб не міг більше спокушати народи, як це описує книга Одкровення. Папа підкреслив, що обманом та брехнею диявол намагається переконати нас, спонукати повірити йому, як це він вчинив із жінкою у раю. Він є батьком брехні, шахраєм, який здатний знищити життя людини.

А на запитання: «Як не дозволити, щоб диявол нас обманув?» – Папа вказав на повчання Ісуса, Який Своїм особистим прикладом навчив нас правильної поведінки супроти диявола: ніколи не вступати з ним у діалог. Навіть перебуваючи у пустині, Спаситель не відповідає злому духові Своїми особистими словами, але словами із Святого Письма, словами Божими. Хто входить у діалог з дияволом, наражає себе на велику небезпеку, адже він шукає загибелі людини.

Далі Глава Католицької Церкви зазначив, що із прочитаного тексту книги Одкровення ми довідуємось також і про душі мучеників, покірних людей, які не поклонилися дияволові і його послідовникам, тобто багатству, марнославству, світськості, і через це віддали своє життя.

Господь судитиме великих і малих за їхні вчинки, як вчить нас натхнена Богом книга Одкровення: засуджені будуть вкинуті у вогненну безодню, що стане їхньою «другою смертю». Адже вічний засуд – це не місце тортур, що є призначенням тієї другої смерті, але віддаленістю від Бога навіки. Ті, яких не буде прийнято до Божого Царства, самі стали причиною тієї трагедії, адже не забажали наблизитись до Господа. Засуджені – це ті, які завжди обирають власні дороги, віддаляючись від Бога.

Але автор книги Одкровення закінчує опис цього епізоду картиною надії, тому і Папа Франциск на закінчення своєї проповіді наголосив на тому, що коли ми відкриваємо наші серця, до чого нас закликає Сам Христос, і не йдемо шляхом, віддаленим від Бога, отримаємо радість та спасіння, нове небо і нову землю, як про це зазначає Святе Писання. Отож, без гордості у серці та з надією слід дозволити на те, щоб Ісус нас приголубив та простив, пам’ятаючи про те, що надія відкриває наші серця на зустріч Ісусом. Саме це нас чекає у майбутньому – зустріч із Спасителем.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України