Папа: вибирати Бога, що приносить радість, а не багатства, які нас засмучують

На ранковій Святій Месі в каплиці «Дому Святої Марти» у Ватикані, в останній день лютого 2017 року, Папа Франциск закликав іти за Господом, від Якого отримуємо все, а не прагнути нагромадження багатства.
Коментуючи Євангелію від святого Марка (Мк 10,28-31), Святіший Отець зазначив, що напередодні Попільної Середи, якою в римо-католицькій Церкві розпочинається Великий Піст, Церква закликає замислитись над вибором  між Богом і матеріальним збагаченням: «Не можна служити двом панам».

У цьому контексті він згадав євангельську розповідь про багатого юнака, який хотів іти за Ісусом, але він був настільки багатий, що зробив свій вибір на користь багатства, а не Ісуса, хоч відійшов засмучений.

Папа зазначив, що Христові учні були вражені коментарем до цієї події: «Як тяж­ко тим, що мають багатства, увійти в Цар­­ство Боже! Легше вер­блюдові пройти крізь вушко голки, аніж багатому ввійти в Царство Бо­же» (Мк 10, 23.25).

В Євангелії записано, що святий апостол Петро запитав Ісуса, що буде з ними, учнями, які задля Нього залишили все. Це питання, зазначив Його Святість, звучить так, ніби апостол «виставив рахунок Господеві: «Він не знав, про що запитати: багатий юнак щойно пішов, але що буде з ними, з учнями? Ісус дав абсолютно ясну відповідь: «Не­ма та­ко­го, хто, кинувши свій дім, або братів, або сестер, або матір, чи бать­ка, або ді­­тей, або поля, – ра­ди мене та ради Єван­­гелії, – 30. не дістав би стори­цею тепер, у цьому часі, посеред го­ніння, – домів, братів, сестер, ма­те­рів, дітей і піль, – і в майбутньому ві­ці життя вічне».

«Ви отримаєте все,  – сказав Папа, бо Господь не може дати менше, ніж усе. Коли Він дарує щось, то Він віддає Себе Самого, будучи всім». Однак, підкреслив Святіший Отець, у цьому євангельському уривку є одне слово, яке примушує задуматися: все це, помножене сторицею, ви отримаєте «, у цьому часі, посеред го­ніння». Ця обставина, за словами Папи Франциска, спонукає нас «прийняти інший спосіб мислення, почати діяти інакше. Ісус дарує всього Себе, бо Його повнота, повнота Бога – це повнота, принижена на Хресті. Такий Божий дар приниженої повноти. Таким є стиль християнина: шукати повноту, прийняти повноту принижену і прямувати далі цією дорогою. Це дуже непросто, це складно. Який же знак того, що ми поступаємо вперед дорогою повного віддавання й повного? Знаком того, що ми йдемо дорогою всього і нічого, шляхом приниженої повноти, є радість».

Папа Франциск знову повернувся до розповіді про багатого юнака, який не зумів прийняти приниженою повноти і відійшов засмучений, в той час, як святий Петро та інші святі її прийняли. Серед великих життєвих випробувань вони зберегли радість серця., що є ознакою людини, яка обрала шлях слідування за Ісусом Христом.

На завершення своєї проповіді Папа Франциск привів приклад чилійського святого XX століття, о. Альберто Уртадо, який зазнав великих страждань і труднощів, служачи бідним, але завжди повторював: «Я задоволений, Господи, я – щасливий!»

«Нехай же він навчить нас цього шляху, виєднавши нам благодать хоч трохи поступати вперед на цій важкій всього й нічого, повноти приниження Ісуса Христа, завжди, а особливо в труднощах повторюючи: я задоволений, Господи, я щасливий».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh