Папа: сучасне суспільство потребує вірогідних свідків

Виховувати з любов’ю, виводячи на яв потенціал кожної дитини. Із таким закликом Папа Франциск звернувся до членів Згромадження Малих Братів Марії, відомих також як шкільні брати-марісти, – чоловічого чернечого Згромадження, члени якого посвячуються навчанню та християнському вихованню дітей і молоді – з нагоди 200-річчя заснування. У посланні, написаному на ім’я Генерального Настоятеля, він наголосив на тому, що сучасне суспільство потребує вірогідних свідків для того, щоб будувати кращий світ.

Підкреслюючи важливість виховання, Глава Католицької Церкви зазначив, що виховувати є «вираженням Божих доброти й милосердя». Він пригадав слова засновника Згромадження Марселлена Шампаньї: «Виховання для дитини є тим, чим є обробіток для землі. Яким би добрим не був ґрунт, якщо його не зорати, то не родитиме нічого, крім бур’янів та чагарника». За його словами, завдання вихователя – це «постійне посвячення, яке вимагає зречень». В той же час, воно є «питанням серця».

У посланні читаємо, що чернець-вихователь повинен, насамперед, подбати про «обробіток себе самого». «Ви повинні усвідомлювати, що ґрунт, який ви обробляєте та формуєте, є священним, та вбачати в ньому Божі відбиток і любов», – пише Папа, зупиняючись на важливій для нього темі розрізнювання. «Розпізнавати означає об’єктивно та з любов’ю визнавати теперішню ситуацію, співставляючи її з духом засновників», – пояснює він, заохочуючи братів-марістів «з надією відкритися на майбутнє, прямуючи вперед з оновленим духом». Адже, за його словами, сучасне суспільство потребує «стійких у своїх принципах людей, які даватимуть свідчення тому, в що вірять, будуючи, таким чином, кращий для всіх світ».

Святіший Отець заохотив членів Згромадження піддатися проводові Пречистої Діви Марії у світлі гасла своєї спільноти: «Все Ісусові через Марію, все Марії для Ісуса». Смирення, готовність та служіння – цими харакреними рисами Богородиці повинен, за словами Папи, відзначатися також «добрий чернець-вихователь». «Таким чином, – підсумовує він, – молодь розпізнаватиме завдяки вашому способі буття і діяння, що в них існує щось надзвичайного, та зрозуміє, що варто не лише навчитися цих цінностей, але, насамперед, засвоїти їх і наслідувати».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh