Новини

Папа: Світ справедливо очікує співпраці між віруючими та з людьми доброї волі

Насичена програма другого дня першої Апостольської подорожі Папи Франциска до Африки розпочалася екуменічною та міжрелігійною зустріччю в приміщеннях Апостольської Нунціатури в Найробі, де зібралися провідники місцевих християнських конфесій, представники інших релігій – традиційних африканських віровизнань, ісламу, юдаїзму, буддизму, індуїзму й сикхізму, та особи, заанґажовані в підтримку міжрелігійного діалогу.

«Коли приїжджаю відвідати католиків якоїсь місцевої Церкви, для мене завжди важливо мати нагоду зустрітися з провідниками інших християнських спільнот й інших релігійних традицій. Я сподіваюся на те, що цей час, проведений разом, зможе стати знаком пошани Католицької Церкви до визнавців усіх релігій та зміцнить зв’язки дружби, які вже існують між нами», – сказав Папа на початку зустрічі, присвятивши своє слово таким темам, як роль релігійних вірувань, неприпустимість виправдання насильства Божим іменем та шлях, пройдений Католицькою Церквою у сфері взаємного порозуміння після Другого Ватиканського Собору.

За словами Святішого Отця, хоч ці стосунки і «ставлять нас перед викликами», то, однак, «екуменічний та міжрелігійний діалог – це не розкіш», це не є щось «додаткове чи факультативне», але щось суттєве, «чого наш світ, поранений конфліктами і поділами, завжди потребує». «У дійсності, – додав він, – релігійні вірування та спосіб їх практикування впливають на те, ким ми є та на зрозуміння оточуючого світу. Вони є для нас джерелом просвітлення, мудрості та солідарності, збагачуючи, таким чином, суспільства, в яких ми живемо».

Як зауважив Глава Католицької Церкви, дбання про духовне зростання своїх спільнот і формування сердець та умів у цінностях є благословенням для суспільства, а співпраця між релігійними лідерами є «важливим служінням на користь спільного добра». Таким чином, в «дедалі більше взаємозалежний спосіб», відчувається необхідність «міжрелігійного порозуміння, дружби й співпраці в захисті гідності, наданої Богом кожній окремій особі та народам, та їхньої права жити в свободі й щасті».

«При цьому, маю на увазі важливість нашої спільної переконаності в тому, що Бог, Якому ми намагаємося служити, є Богом миру. Його святе Ім’я ніколи не повинно вживатися для виправдання ненависті й насильства» – вів далі Папа, пригадавши про трагічні події терактів, які нещодавно трапилися в Кенії, додаючи: «Надто часто молодь спонукають до екстремізму в ім’я релігії, для того, щоб сіяти незгоду і страх, та щоб руйнувати структуру наших суспільств. Як же важливо, щоб ми були визнані пророками миру, миротворцями, які заохочують інших жити в мирі, гармонії та взаємопошані!».

Підсумовуючи, Єпископ Риму пригадав, що цього року припадає 50-та річниця завершення Другого Ватиканського Собору, під час якого Католицька Церква «зобов’язалася до екуменічного та міжрелігійного діалогу, що служить порозумінню та дружбі». «Прагну, – наголосив Глава Католицької Церкви, – підтвердити це заанґажування, яке народжується з переконання в універсальності Божої любові та спасіння, яке Він приготував для всіх. Світ справедливо очікує, що віруючі співпрацюватимуть з людьми доброї волі в подоланні численних проблем, які потрясають людський рід. Дивлячись у майбутнє, молімося за те, щоб усі люди вважали себе братами й сестрами, мирно поєднаними у своїх відмінностях та через них. Молімося за мир!».

Джерело: радіо Ватикан

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.