Папа: свідчення християнина – бути сіллю і світлом для інших

Сіль додають до страв, щоб вони були смачнішими, а світло освічує не себе, а інших. Таким чином, просте щоденне свідчення християнина полягає у служінні іншим, а не в тому, щоб хизуватися власними заслугами. Про це сьогодні вранці говорив Папа Франциск під час Святої Меси в «Домі Святої Марти».

Найбільше свідчення християнина полягає в тому, щоб, наслідуючи Христа, бути готовими віддати своє життя за інших. Але існує й інше щоденне свідчення. Це стало темою проповіді Святішого Отця, яку він виголосив 12 червня 2018 р. під час Святої Меси в каплиці «Дому Святої Марти».

Сіль і світло для інших

У своїх роздумах Святіший Отець закликав до покори, яка полягає в тому, аби намагатися бути сіллю і світлом. «Сіллю для інших, світлом для інших», – підкреслив він. Бо сіль, за його словами, не приправляє себе саму, а інші страви, так само і світло не освічує себе самого, а інших.

Жодної власної заслуги

Отже, бути християнином у щоденному житті, як зазначив проповідник, означає бути світлом для людей, яке допомагає іншим у години темряви, але це не наша заслуга.

«Коли ми їмо, ми не говоримо: “Яка добра сіль!”, – пояснив Його Святість, – а ми кажемо “Добра страва, добре м’ясо…”. Вночі, коли йдемо додому, ми не кажемо: “Світло – це добре!”. Ми не звертаємо увагу на світло, але живемо у світлі, яке освітлює. Це той вимір, що вчиняє нас християн анонімними в житті».

Щоденна святість

Папа ще раз наголосив, що ми не є головними дійовими особами власних заслуг, тому не варто наслідувати фарисея, який під час молитви дякував Богові, вважаючи себе святим. Проповідник закликав, натомість, кожного вечора запитувати себе: «Чи я був сіллю сьогодні?», «Чи був світлом сьогодні?». «В цьому полягає щоденна святість. Нехай Господь допоможе нам це зрозуміти», – додав він.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh