Папа: Справжній діалог – відкритий і шанобливий

«Міжрелігійний діалог, що складається з контактів, зустрічей та співпраці, є цінним і угодним Богові завданням, викликом, що веде до спільного добра та миру», – сказав Папа Франциск, приймаючи у суботу, 2 вересня 2017 р., учасників міжрелігійного паломництва до Риму Корейської Ради релігійних провідників.

Ця зустріч стала для Святішого Отця нагодою пригадати слова, які він сказав три роки тому, відвідуючи Корею: «Життя – це тривалий шлях, але це такий шлях, який неможливо пройти самому. Необхідно прямувати вперед разом з ближніми в Божій присутності». І ця проща, за його словами, є «частиною такого спільного шляху».

«Діалог, якого потребуємо, – зауважив Глава Католицької Церкви, – не може не бути відкритим і, одночасно, шанобливим. Лише тоді він буде плідним. Відкритим, тобто сердечним і щирим, провадженим людьми, які погоджуються спільно прямувати вперед з повагою та відвертістю. Шанобливим, тому що взаємопошана є передумовою й, одночасно, метою міжрелігійного діалогу: у дійсності, лише шануючи право на життя, на фізичну цілісність і на фундаментальні свободи, такі як свобода сумління, віросповідання, мислення та вираження, можна закласти основи для будування миру, за який кожен з нас покликаний молитися та дбати».

За словами Папи, світ очкує від релігійних провідників співпраці та спільних відповідей на такі теми, як священна гідність людської особи, проблеми голоду й бідності, корупція, що помножує несправедливість, відкинення насильства, особливо того, «яке здійснюється, профануючи Боже ім’я», моральний занепад, криза родини, економіки, екології й, «не в останню чергу», криза надії.

«Отож, перед нами далекий шлях, який ми повинні пройти разом наполегливо та смиренно, не підносячи голосу, але закотивши рукава, щоб сіяти надію на прийдешнє, в якому зможемо допомогти людині ставати людянішою, на прийдешнє, в якому буде вислуханим волання багатьох людей, які відкидають війни та благають про зростання гармонії між особами, спільнотами, народами й державами, – підсумував Святіший Отець. – І в цьому контексті від релігійних провідників вимагається відкривати, підтримувати й супроводжувати процеси добра й примирення: ми покликані бути провісниками миру, звіщаючи та втілюючи стиль ненасильства і миру, словами, які відрізняються від навіювання страху, та жестами, які протиставляються риториці ненависті».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh