Папа: Слід остерігатися викривленого застосування біотехнологій

Біотехнології повинні служити для гідного життя всіх людей. Необхідна гармонія між науковими, економічними та етичними інстанціями. На цьому наголосив Папа Франциск, приймаючи у понеділок, 10 квітня 2017 р., членів італійського Національного Комітету з питань біобезпеки, біотехнологій та наук, що стосуються життя. Створений 25 років тому при Раді Міністрів комітет має на меті підтримувати уряд у прийнятті та впровадженні рішень у згаданій сфері.

Промовляючи до членів комітету, Глава Католицької Церкви наголосив, насамперед, на відповідальності, що є «невід’ємною віссю діяння людини». «Вашим завданням, – сказав він, – є не лише підтримувати гармонійний та цілісний розвиток наукових і технологічних досліджень, що стосуються біологічних процесів рослинного, тваринного та людського життя, від вас також вимагається передбачувати й запобігати негативним наслідкам, які може спричинити викривлене застосування знань та здатності маніпулювати життям».

За словами Папи, науковець покликаній приймати відповідальні рішення щодо кроків, які повинен зробити, і щодо того, перед чим слід зупинитися та повернути на інший шлях. «Технології, ще більше ніж науки, вкладають у руки людини величезну та зростаючу могутність. Великою загрозою є те, що громадяни, й, іноді, також і ті, хто їх представляє та управляє ними, можуть повністю не усвідомлювати серйозність представлених викликів, складність проблем, які слід вирішити, загрозу, що випливає із невластивого застосування сили, яку наука й біотехнології вкладають у наші руки», – сказав Святіший Отець.

Він також звернув увагу на те, що коли технологічні можливості якнайтісніше переплітаються з економічними потугами, виникає загроза того, що інтереси можуть обумовлювати стилі життя «в напрямку користі для окремих промислових і комерційних груп» за рахунок найбідніших. Отож, необхідним є гармонійне співіснування між науковими, виробничими, етичними та політичними інстанціями й підтримка сталого розвитку, що шануватиме наш спільний дім, для чого потрібне співставлення між різними позиціями, з впевненістю у тому, що свідчення на користь істини та спільного добра, що його дають люди науки, спричиняється до зрілості громадянської свідомості.

«І дозвольте мені пригадати, що науки та технології призначені для людини і для світу, а не людина і світ для наук і технологій. Вони повинні служити гідному й здоровому життю всіх людей, сьогодні й у майбутньому, та вчиняти нам спільний дім придатнішим для життя та солідарнішим, біль охоронюваним та впорядкованим», – підсумував Святіший Отець, заохочуючи членів комітету підтримувати процеси, що сприяють досягненню згоди між вченими, підприємцями та політиками в тому, що стосується зростання чутливості громадської думки до питань, які перед нами ставить розвиток біотехнологій.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh