Папа: Щоб всі почувалися дійовими особами життя та місії Церкви

Християнське життя потребує динамізму й здатності вирушити в дорогу, а спроможність дивуватися сприяє релігійному досвідові, вчиняючи плідною зустріч із Господом. На це звернув увагу Папа Франциск, роздумуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 2 лютого 2020 р., над євангельською подією жертвування сорокаденного Ісуса в храмі. Він також нагадав, що в свято Стрітення Господнього припадає День богопосвяченого життя, вказуючи на «великий скарб у Церкві тих, які зблизька наслідують Господа, сповідуючи євангельських ради».

Приклад прийняття і дарування

Святий євангелист Лука розповідає, що сорокового дня після народження Йосиф і Марія принесли Дитя Ісуса до єрусалимського храму, щоби посвятити Його Богові згідно з приписами закону. Описуючи обряд, передбачений традицією, він звертає нашу увагу на деяких дійових осіб.

«Вони змальовані в той момент, коли переживають зустріч із Господом у місці, на якому Він стає присутнім і близьким до людини», – зауважив Святіший Отець, вказуючи на святих Йосифа та Марію, Симеона та Анну як на «приклад прийняття та дарування свого життя Богові». Вони зображені з подвійним наставленням: рух і здивування.

Християни, шо перебувають в русі

Наступник святого Петра зазначив, що Марія та Йосиф «вирушили в дорогу» до Єрусалиму, а Симеон, у свою чергу, «спонукуваний Святим Духом», прибув до храму, де Анна безупинно «служить Богові вдень і вночі». «Таким чином, четверо дійових осіб євангельського уривка показують нам, що християнське життя вимагає динамізму й готовності пуститися в дорогу, піддаючися проводові Святого Духа. Нерухомість не підходить для християнського свідчення та місії Церкви», – наголосив Папа, вказуючи на те, що «світ потребує християн, які дозволяють зрушити себе з місця», невтомно крокують життєвою дорогою, щоб «нести всім утішаюче Ісусове слово».

Святіший Отець підкреслив, що «кожен охрищений отримав покликання» до євангелізації, звіщати Ісуса, а тому парафії та різні церковні спільноти повинні «сприяти залученню молоді, сімей і похилих віком», щоб усі мали змогу переживати християнський досвід, живучи як «головні дійові особи життя та місії Церкви».

Дозволити захопити себе

Другою ознакою, яку святий Лука виокремлює в чотирьох дійових осіб цієї розповіді, є здивування. Марія та Йосиф «дивувалися всьому тому», що було сказане про Ісуса. Здивування є «виразною реакцією» старця Симеона, який в Дитятку Ісуса «власними очима побачив спасіння, довершене Богом». І це стосується також пророчиці Анни, що «почала прославляти Бога». Всі вони «дозволили захопити та залучити себе подіями, що відбувалися в них перед очима».

«Здатність дивуватися речам, які відбуваються навколо нас, сприяє релігійному досвідові та вчиняє плідною зустріч з Господом. І навпаки, неспроможність дивуватися робить нас байдужими й помножує віддаленість між шляхом віри та щоденним життям», – сказав Папа, побажавши: «Нехай же Пречиста Діва Марія допоможе нам кожного дня споглядати в Ісусі Божий дар для нас і дозволити Йому залучити й нас із радісним здивуванням у рух дарування, аби все наше життя стало прославою Бога в служінні ближнім».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh