Папа зустрівся з чилійськими єпископами. Основна тема – зловживання у церкві

Від 15 до 17 травня 2018 року у Ватикані відбувалися зустрічі Папи Франциска з єпископами Чилі, яких Глава Католицької Церкви скликав для того, щоб спільно, прямуючи «синодальним шляхом», у Божій присутності, розпізнати провину й відповідальних всіх і кожного зокрема за нищівні рани, завдані постраждалим та всій церковній спільноті, а також опрацювати відповідні засоби для того, аби запобігти повторенню таких випадків.

Беручи до уваги обставини та надзвичайні виклики, породжені зловживанням владою, сумлінням та сексуальними наругами, що трапилися в Чилі останніми десятиріччями, Святіший Отець вважає необхідним поглиблено дослідити причини, наслідки й механізми, які в окремих випадках привели до замовчування та серйозних упущень щодо постраждалих.

У зустрічах беруть участь 34 єпископи (дієцезальні, помічники та 2 вислужені), з якими Папа хоче розділити висновки, отримані на основі рапорту свого спеціального посланця в цій справі архиєпископа Чарльза Шіклуни, доповнені численними усними й письмовими свідченнями, отриманими минулими тижнями.

Перша зустріч відбувалася ввечері, 15 травня. Святіший Отець вручив кожному єпископові текст з деякими темами для роздумів. Цим він започаткував період, присвячений виключно медитації й молитві, що триватиме до наступної спільної зустрічі, запланованої на вечір 16 травня. Ще дві зустрічі відбудуться у четвер.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh