Авторські статтіДуховне

Папа: Різдвяна шопка і ялинка є посланням надії й любові

Приймаючи опівдні 9 грудня в залі імені Папи Павла VІ Ватикані делегатів муніципалітету Скурелле з італійської області Тренто, а також членів уряду і Архиєпархії Мальти, які цього року подарували 25-метрову різдвяну ялинку й шопку, що складається з 17-ти фігур, Папа Франциск звернув особливу увагу на трагічні переживання біженців, які пригадують земну долю Ісуса Христа.

Серед 1500 присутніх були й деякі з дітей, що виготовили святкові кульки для ялинки, яку цього року прикрашають кульки із зображеннями, намальованими малолітніми пацієнтами онкологічних відділень деяких італійських лікарень. Ці діти разом з батьками, брали участь в програмі рекреативної кераміко-терапії у майстернях, облаштованих при лікувальних закладах. «Кольорові кульки, які ви створили,  – сказав Його Святість, – представляють цінності життя, любові й миру, які кожного року нам пригадує Христове Різдво».

Звертаючись до присутніх із словами подяки та коментуючи наявність традиційного яскравого мальтійського човна в декорації різдвяного вертепу, Папа Франциск нагадав про трагічну долю мігрантів, які морем добираються до берегів Італії:
«У болісному досвіді цих братів і сестер бачимо долю Дитятка Ісуса, Який в хвилині народження не знайшов житла й прийшов на світ у вифлиємській печері; потім Його забрали до Єгипту, щоб врятувати від загрози царя Ірода. Всі, що відвідуватимуть цей вертеп, зможуть наново відкрити його символічну цінність – послання братерства, взаємоподілу, гостинності й солідарності. Також і шопки у храмах, у домівках і в багатьох публічних місцях «є запрошенням, щоб у нашому житті та суспільстві дати місце Богові, Який прихований в обличчі багатьох людей, що живуть в умовах поневірянь, убогості та злиднів».
Папа Франциск зазначив, що різдвяна ялинка походить з альпійських лісів місцевості Скурелле, оточених чудовою природою, з квітами, рослинами, джерелами, і вона говорить про красу тих краєвидів, «запрошує споглядати Творця й шанувати природу, діло Його рук. Всі ми покликані до того, щоб наближатись до природи з благоговійним подивом», – зазначив він.
«Таким чином, шопка та ялинка є посланням надії й любові, а також допомагають створити сприятливу атмосферу Різдва, щоб з вірою переживати таємницю Різдва Спасителя, Який прийшов на землю в простоті й лагідності, – сказав Святіший Отець, зазначаючи, що перед вертепом ми розуміємо Божу доброту і споглядаємо Його милосердя, що стало людським тілом, щоб зворушити наш погляд.

Папа закінчив своє слово побажаннями мирного й інтенсивного переживання Господнього Різдва та уділив Апостольське благословення.

Увечері 9 грудня на ватиканській площі Святого Петра відбулася урочиста церемонія відкриття вертепу та засвічення різдвяної ялинки.  Вони залишатимуться на площі святого Петра до неділі, 8 січня 2017 року. У церемонії, яку очолив кардинал Джузеппе Бертелло, Президент Губернаторства держави-міста Ватикану, брали участь жертводавці ялинки та вертепу  та численні паломники.

У день зрізання ялинки в місцевості Скурелле, діти з місцевої початкової школи висадили неподалік 40 нових ялинкових саджанців.

Цьогорічний вертеп, як було згадано, є подарунком Архидієцезії та Уряду Мальти, які минулого року оголосили відповідний конкурс серед місцевих митців. Обраний проект відтворює мальтійські пейзажі, місцеву архітектуру, флору та фауну. До композиції входять 17 фігур, вдягнених у традиційний мальтійський одяг. Особливого символічним є присутність у композиції типового місцевого човна-луццу, що вказує не лише на традицію рибальства та побут мальтійців, але й на дійсність мігрантів, які перепливають Середземне море у пошуках кращого життя.

Біля ялинки та вертепу, за дозволом Архидієцезії Сполето-Норчіа, розміщені шпиль та каміння з базиліки святого Венедикта та храму Пресвятої Марії з міста Норчіа, зруйнованих під час землетрусу 30 жовтня цього року. Пожертви, які залишають паломники та туристи, що відвідують шопку на площі святого Петра у Ватикані, цього року будуть призначені для реконструкції парафіяльного центру в Норчії.

З думкою про довкілля приготоване освітлення ялинки на площі святого Петра: 18 тисяч світлодіодних ламп, якими прикрашене дерево, споживають лише 1,7 Квт/г електроенергії.

Пригадаємо, що традицію різдвяної ялинки та вертепу на площі святого Петра у Ватикані 1982 року започаткував святий Папа Іван Павло ІІ. Першу ялинку Іванові Павлові ІІ подарував польський фермер, який на вантажній автомашині власноручно привіз її до Ватикану.

Можливість подарувати Ватиканові різдвяну ялинку для площі Святого Петра – це елемент престижу для кожної держави. Пригадаємо, що 2011 року Папі Бенедикту ХVІ її подарувала Україна.

Джерело: Радіо Ватикан

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України