Папа: Рай – це не казковий сад, але обійми Небесного Отця

Той, хто пізнав Ісуса, вже нічого не боїться, навіть смерті. На цьому наголосив Папа Франциск під час загальної аудієнції у середу, 25 жовтня 2017 р., присвятивши останню, 38-му з черги, катехизу з циклу про християнську надію темі: «Рай – мета нашої надії».

Як зауважив Святіший Отець, «рай» – це одне з останніх слів, сказаних Ісусом на хресті, коли Він промовив до розкаяного розбійника. Як розповідають євангелисти, Ісус не був сам на Голготі. Поряд з ним були розп’яті два розбійники. «Й можливо, проходячи повз ці три хрести, піднесені на Голготі, дехто зітхнув з полегшенням, мовляв, нарешті звершилася справедливість, видавши на смерть таких людей», – сказав Папа, пригадуючи, що один з них розкаявся і визнав свою провину.

«В ту трагічну і святу п’ятницю Ісус на Голготі досяг вершини Свого втілення, Своєї солідарності з нами грішниками. Там здійснилося те, що пророк Ісая сказав про стражденного Слугу: “Його було зараховано до беззаконних”. І саме там, на Голготі, Ісус мав останню зустріч з грішником, аби відчинити для нас навстіж двері Свого царства. І що цікаво, мова йде про єдиний випадок, коли в Євангелії з’являється слово “рай”», – вів далі Наступник святого Петра.

Папа звернув увагу на те, що Спаситель обіцяв рай розбійникові, який мав відвагу звернутися із найпокірнішим проханням: «Згадай про мене, коли ввійдеш у Твоє царство». Він не мав за собою добрих діл, аби щось значити, не мав нічого, лише ввірився Ісусові, визнавши Його невинним, добрим, дуже несхожим до себе. І цього «смиренного розкаяння» вистачило.

«Добрий розбійник пригадує нам про наш справжній стан перед Богом: що ми є Його дітьми, що Він відчуває співчуття до нас, що Він залишається обеззброєним кожного разу, коли ми виявляємо перед Ним свою ностальгію за Його любов’ю. В палатах багатьох лікарень та в камерах в’язниць це чудо повторюється безліч разів: не існує людини, незалежно від того, як зле вона прожила, для якої залишався б лише відчай і була заборонена благодать», – сказав Святіший Отець, пояснюючи:

«Перед Богом всі ми стоїмо з порожніми руками, трохи схожі до того митаря з притчі, який став на молитву в глибині святині. І щоразу, коли людина, роблячи останній іспит сумління за своє життя, відкриває, що нестачі значно перевищують добрі діла, вона не повинна впадати у відчай, але ввіритися Божому милосердю. Бог є Батьком і до останнього очікує нашого повернення. А блудному синові, що починає визнавати свої провини, батько обіймами затуляє уста. Таким є Бог і настільки нас любить!».

Далі Наступник святого Петра підкреслив, що рай «не є казковим місцем», ні «чарівним садом». Рай – це «обійми з Богом», в який входимо «завдяки Ісусові, Який помер за нас на хресті». Й там, де Ісус – «там милосердя і щастя», натомість, без Нього – «холод і пітьма». В годині смерті християнин повторює: «Згадай мене, Господи».

«І якщо не залишиться нікого, хто про нас пам’ятає, Ісус буде там, поруч з нами. Він хоче привести нас до найкращого місця, що лиш існує. Він прагне привести туди з отим трохи чи багато доброго, що було в нашому житті, щоб не було нічого втрачено з того, що Він вже відкупив», – сказав Папа, зазначаючи, що Ісус забере до дому Отця також все те, що в нас потребує надолуження: занедбання й помилки всього життя.

«Саме такою є мета нашого життя: щоб усе сповнилося та перемінилося в любові. І якщо віруємо в це, смерть перестає нас лякати, й можемо надіятися на спокійний, сповнений великим довір’ям відхід із цього світу. Той, хто пізнав Ісуса, вже нічого не боїться», – наголосив Святіший Отець, підсумовуючи:

«І в цю мить, нарешті, ми вже нічого не потребуватимемо, перестанемо бачити все помилково. Вже не плакатимемо надаремно, бо все минуло, також і пророцтва та знання. Але не любов. Вона залишиться, бо “любов ніколи не промине” (пор. 1 Кор, 13,8)».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh