Папа про скасування смертної кари

«Божа заповідь “не убий” має абсолютну цінність, та стосується як невинного, так і винуватого», – наголосив Папа Франциск після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 21 лютого 2016 р., пригадавши про запланований на наступний день міжнародний симпозіум, організований «Спільнотою святого Еґідія» на тему: «За світ без смертної кари».

Святіший Отець висловив побажання, щоб ця зустріч спричинилася до оновленого заанґажування справу скасування смертної кари, адже поширення у громадській думці «несприйняття смертної кари навіть лише як засобу легітимної суспільної самооборони» є «знаком надії». «У дійсності, – сказав він, – сучасні суспільства мають можливості для ефективного стримування злочинів, остаточно не відбираючи у того, хто його скоїв, можливості надолужити за свою провину».

За словами Глави Католицької Церкви, цю проблему слід розглядати «у світлі карного правосуддя, яке повинно якомога більше відповідати гідності людини й Божому задумові щодо людини і суспільства», яке також повинно бути відкритим «на надію ресоціалізації» злочинця. Адже заповідь «не убий» має «абсолютну цінність» та стосується кожного.

«Надзвичайний Ювілей Милосердя, – сказав Святіший Отець, – є слушною нагодою для того, щоби поширювати у світі якомога зріліші форми пошани до життя та гідності кожної людини. Також і злочинець зберігає невід’ємне право на життя, що є Божим даром. Апелюю до сумлінь правителів, щоб було досягнено міжнародну згоду щодо скасування смертної кари. І пропоную тим, хто серед них є католиками, здійснити сміливий зразковий жест: щоб у цьому Святому Році Милосердя не було виконано жодного вироку».

Папа додав, що «всі християни та люди доброї волі сьогодні покликані докладати зусилля не лише для скасування смертної кари, але також, щоб покращувати в’язничні умови, щоб була пошанована гідність людей, позбавлених свободи».

Джерело: Радіо Ватикан

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

2 коментарі

  1. Виталий

    Все, конечно правильно сказано, все верно…но есть страны, у которых совершенно другая религия и для них мнение, какого-то папы совершенно не авторитетно и они, как убивали христиан, так и будут дальше это делать, а есть еще люди, якобы христиане, которые убивают других людей, просто так, ради забавы, и если к ним относится по-христиански, то они просто не вынесут должного урока и будут и дальше продолжать делать свое черное дело и как с этим быть?

  2. Может в цивилизованном мире ее и можно отменить. Но только не в Украине. Здесь ее наоборот -надо ввести. Хотя бы на период смуты, разыгравшейся в стране.Ведь уже дошло до того, что 90% совершаемых тяжких преступлений совершаются рецидивистами,отсидевшими по 2,3 и более сроков, но так и не ставших на путь исправления. И нам предлагают для этого генетического мусора улучшить содержание в заключении. Хватит уже того,что приняли “Закон Савченко”. Тысячи нелюдей досрочно выйдут с тюрем и снова возьмутся за старое..Да народу Украины надо незамедлительно очищаться от этих отморозков-нелюдей…

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh