Авторські статтіДуховне

Папа прийняв членів Габсбурзького дому з нагоди прощі до Святих Дверей

«З радістю приймаю вас з нагоди вашої ювілейної прощі, яку ви вирішили здійснити, як одна родина. Бажаю підкреслити саме цей аспект, тому що родина в широкому значенні, з багатством її зв’язків та різноманітності, є цінністю, яку в наш час слід наново відкривати», – цими словами Папа Франциск привітав приблизно 300 членів Габсбурзького королівського дому, приймаючи їх у суботу, 5 листопада 2016 р., на аудієнції в Апостольському палаці.

Святіший Отець звернув увагу на той фак, що ця проща до Святих Дверей базиліки Святого Петра збіглася зі спогадуванням блаженного Карла Австрійського, який саме 100 років тому зійшов на трон. «Його духовна присутність серед вас, – зауважив Папа, – спричиняється до того, що Габсбурзька родина сьогодні не лише звернена у минуле з ностальгією, але, навпаки, бере активну участь в історичному сьогоденні, з його викликами й потребами. У дійсності, дехто з-поміж вас займає найвищі посади в організаціях, задіяних у сфері солідарності й сприяння людині та культурі. Ви також підтримуєте проект Європи, як спільного дому, що ґрунтується на загальнолюдських та християнських цінностях».

З радістю Папа відзначив той факт, що серед членів монаршої родини дозріло кілька покликань до священичого та богопосвяченого життя. Складаючи за це подяку Господеві, він вказав на те, що це ще раз підтверджує, що «християнська родина є першим тереном, на якому зерна покликання, починаючи від покликання до подружжя, що є справжнім і дійсним покликанням, можуть прорости і розвиватися».

«Карл Австрійський був, насамперед, добрим батьком і главою сім’ї, й, отже, служителем життя та миру. Він пізнав війну, бувши простим солдатом на початку першої світової війни. Прийнявши правління 1916 року, будучи чутливим до голосу Папи Венедикта XV, від докладав усі зусилля для досягнення миру, навіть ціною того, що не знайшов зрозуміння й став об’єктом насмішок. Також і в цьому він дає нам актуальний, як ніколи, приклад, і ми можемо призивати його, як заступника перед Богом, щоб випросити мир для людства», – підсумував Святіший Отець.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України