Техно

Папа Пій XI був першим, хто скористався мобільним телефоном у 1932 році

Італійський інженер Гульєльмо Марконі встановив короткохвильовий радіотелефон між Ватиканом та Кастель-Гандольфо

Гульєльмо Марконі, італійський інженер, Нобелівський лауреат у галузі фізики (1909) за роботи з бездротової телеграфії, став широко відомим завдяки своєму винаходу – радіо. Його ще називають «батьком радіо». Дехто також вважає, що саме він першим створив мобільний телефон – зараз на це досягнення претендує Bell Laboratories. І хоча його пристрій не міг надсилати текстові повідомлення та не мав можливості завантажувати і встановлювати програми, якими зараз можна користуватися на будь-якому смартфоні, Папі Пію XI цілком було достатньо існуючого функціоналу пристрою, аби його випробувати.

За словами Лівіо Спінеллі, одного з організаторів виставки, урочисто відкритої в Санта-Марінеллі (прибережному містечку, розташованому на північ від Риму, де Марконі проводив багато своїх експериментів) у 2004 році, докази, знайдені в архіві Марконі (Челмсфорд, Великобританія), доводять, що італійський винахідник розробив пристрій, який складався з портативної антени, мікрохвильового генератора та радіопередавача – частин, що дуже схожі на ті, які використовуються в сучасних мобільних телефонах.

У статті Річарда Оуена, Спінеллі зазначає, що Марконі розумів, що його пристрій був прототипом «портативного телефонного апарату», який використовував «короткі та надкороткі мікрохвилі».

Марконі проводив експерименти з різними передавачами. Одним із таких експериментів було встановлення короткохвильового радіотелефону для зв’язку між Ватиканом та літньою резиденцією папи в Кастель-Гандольфо, розділених приблизно 30-ма кілометрами. Це відбулося в 1932 році, через рік після відкриття Ватиканського Радіо, проекту, який також був ініційований Марконі.

Обидві події відбулися, як не дивно, під час папства Пія XI, відомого шанувальника технологій: він заснував Ватиканську Обсерваторію та Папську Академію Наук, оновив Ватиканські Бібліотеки та першим використав радіо для душпастирських цілей. Марконі та понтифік були свого роду спорідненими душами, але лише коли мова йшла про технології. Політично вони були по різних барикадах. Існує все більше доказів того, що винахідник підтримував антисемітську політику Муссоліні, в той час, як Пій XI був автором трьох великих енциклік проти тоталітарних систем ХХ століття: «Non abbiamo bisogno» («Нам не потрібно», проти італійського фашизму), «Mit brennender sorge» («З величезною стурбованістю», проти нацистської Німеччини) та «Divini redemptoris» («Божественний Відкупитель», проти атеїстичного комунізму).

Джерело: Католицький медіа-центр

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України