Духовне

Папа: Перемінити образи та недовіру у нові можливості для єдності

Про паломництво, як про спільний шлях до єдності та братерства, про Пресвяту Богородицю, як про приклад та заступництво християнських паломників, говорив Папа Франциск під час Святої Меси в Марійському санктуарії Шумулеу-Чук в Румунії.

«Санктуарії, майже “сакраментальні” місця Церкви як польового госпіталю, зберігають пам’ять вірного Божого люду, який серед своїх страждань ніколи не втомлюється шукати джерела живої води, де можна було б освіжити надію. Це місця святкування та богослужби, місця сліз та благання», – мовив Папа Франциск, проповідуючи в суботу, 1 червня 2019 р., під час Святої Меси у Марійському санктуарії у Шумулеу-Чук, прощею до якого розпочався другий день його Апостольської подорожі до Румунії.

Глава Католицької Церкви зазначив, що вірні прибувають до цього Марійського санктуарію, багатого своєї історією та вірою, щоб зустріти Пречисту Діву Марії та своїх братів. Вірні без надмірних слів приходять до стіп Пресвятої Богородиці, аби Вона Своїм материнським поглядом провела їх до Того, Хто є «Дорогою, Істиною та Життям» (Ів. 14, 6).

Паломники і Марійська побожність

Єпископ Риму додав, що кожного року, у суботу перед урочистістю Зіслання Святого Духа, до цього санктуарію прибувають паломники, щоб віддати шану обітницям предків і зміцнити свою віру в Бога та відданість Пресвятій Богородиці, зображеній в монументальній старовинній величній дерев’яній статуї. «Це щорічне паломництво, – вів далі Святіший Отець, – належить до спадщини Трансільванії, яке, однак, одночасно віддає шану румунській та угорській релігійним традиціям; у ньому беруть участь також вірні інших конфесій, що є символом діалогу, єдності та братерства». Паломничати, за його словами, означає усвідомлювати, що як народ прямуємо до нашого дому. Народ, багатством якого є його тисячі облич, культур, мов та традицій.

Заступництво Марії

Далі Глава Католицької Церкви зазначив, що під час весілля у Кані Галилейській, про яке розповідає святий євангелист Іван, Пресвята Богородиця втрутилась у ситуацію й попросила Ісуса вчинити Його перше чудо, допомігши молодятам, у яких закінчилось вино для весільних гостей. На його переконання, також і в кожному санктуарії Пречиста Діва Марія заступається за Своїх дітей, і то не лише перед Своїм Сином, але й перед кожним із нас, щоб ми не були окрадені з братерства. «Складні й сумні події минулого не слід забувати або заперечувати, але вони не повинні також бути перешкодою чи аргументом, що стоїть на перешкоді братерському співжиттю.

Паломничати – прямувати разом

Папа Франциск також підкреслив, що паломничати означає відчувати себе покликаними та натхненими прямувати разом, просячи в Господа благодаті перемінити давні та сучасні образи та недовіру у нові можливості для єдності; це означає зійти з якоря нашої впевненості та зручностей і вирушити на пошуки нової землі, яку Господь бажає нам подарувати. «Паломничати – це виклик відкрити та передати дух спільного життя, не боятися змішатися, зустрітися й допомогти один одному. Паломничати означає брати участь у тій дещо хаотичній течії, яка може перетворитись у справжній досвід братства чи завжди солідарний караван для будування історії», – наголосив Святіший Отець, цитуючи Апостольське напоумлення Evangelii gaudium.

Він наголосив, що паломництво є зобов’язанням боротись, аби ті, які вчора залишились позаду, стали головними дійовими особами завтрашнього дня, а також і протагоністи сьогоднішнього дня завтра не були залишені позаду. Це вимагає спільної праці задля спільного майбутнього. Цього можемо навчитись від Пречистої Діви Марії і разом з Нею сказати «так» Господеві та вийти на шлях примирення. «Господь не розчарує того, хто ризикує. Йдімо вперед, прямуймо разом, дозволяючи на те, аби Євангеліє стало закваскою, здатною наповнити все та подарувати нашим народам радість спасіння», – закінчив свою проповідь Вселенський Архиєрей.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

11 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.