Папа: Перебуваючи в єдності з Ісусом, приносимо плоди нового життя

Щоб бути святим, не обов’язково бути священиком чи вступати до монастиря: кожна діяльність людини, прожита в єдності з Ісусом – це нагода, щоб жити євангельською святістю. На це, коментуючи Ісусів заклик, звернений до учнів, аби вони перебувало в Ньому, звернув увагу Папа Франциск перед проказуванням молитви «Царице Неба» в останню неділю квітня.

В одній зі Своїх промов Христос назвав Себе виноградною лозою, запрошуючи нас перебувати в Ньому, щоб могти принести плід. У цьому уривку в Євангелії від Івана слово «перебувати» повторюється сім разів і, за словами Святішого Отця, ці взаємини «є таємницею християнського життя».

«Йдеться про те, щоб перебувати з Господом, аби набратися мужності вийти із себе, з власних зручностей, з нашого обмеженого та захищеного простору, щоб вирушити у відкрите море потреб інших людей, надаючи повноцінний подих нашому християнському свідченню в світі», – сказав Єпископ Риму, підкреслюючи, що ця мужність зроджується «з віри у воскреслого Господа та впевненості в тому, що Його Дух супроводжує нашу історію».

Повертаючись до аналогії єдності гілок з виноградною лозою, необхідної для того, щоб принести плід, Папа зауважив, що одним з «найспіліших плодів», що випливає з єдності з Христом, є «милосердна любов до ближнього», люблячи аж до самовідречення, «як нас полюбив Ісус». Динамізм любові не є плодом стратегії і не походить від суспільних чи ідеологічних спонук, але народжується «із зустрічі з Ісусом та перебування в Ісусі», бо Він є для нас «лозою», з якої черпаємо «життєдайні соки», щоби вносити в суспільство «інший спосіб життя».

«Коли ми є в такій глибокій єдності з Господом, в якій перебувають між собою лоза та гілки, стаємо здатними приносити плоди нового життя, милосердя, справедливості та миру, що походять з Господнього Воскресіння. Саме так чинили святі, люди, які в повноті прожили християнським життям та свідченням милосердної любові, бо були справжніми гілками Господньої лози», – сказав Святіший Отець, наголошуючи на тому, що для осягнення святості «не обов’язково бути єпископами, священиками, черницями чи ченцями», але кожен покликаний бути святим «живучи з любов’ю» та «свідчачи серед щоденних занять».

«Кожна діяльність – праця й відпочинок, родинне і суспільне життя, здійснення відповідальності в політичній, культурній чи економічній сфері – будь-яка діяльність, мала чи велика, прожита в єдності з Ісусом та з наставленням любові та служіння, є нагодою для того, щоб в повноті жити Хрищенням і євангельською святістю», – підсумував Папа, побажавши:

«Нехай допоможе нам Марія, Цариця святих та приклад досконалої єдності з Її Божественним Сином. Нехай навчить нас перебувати в Ісусі, як гілки на виноградній лозі, й ніколи не віддалятися від Його любові. У дійсності, нічого не можемо зробити без Нього, бо наше життя – це живий Христос, присутній у Церкві та світі».

Після проказування молитви «Царице Неба» Святіший Отець скерував свою думку до Польщі, де напередодні в Кракові відбулася беатифікація блаженної Анни Хшановської «мирянки, яка присвятила своє життя опіці над хворими, в яких вбачала обличчя страждаючого Ісуса. Дякуймо Богові, – сказав він, – за свідчення цієї апостолки хворих і стараймося наслідувати її приклад».

Глава Католицької Церкви також запевнив у своїх молитвах за успіх мирних ініціатив та плану ядерного роззброєння на Корейському півострові, висловив солідарність з християнами Нігерії, а також запросив вірних на молитву на вервиці за мир у Сирії та в усьому світі, що відбудеться 1 травня в санктуарії Богородиці Божественної Любові на околиці Риму.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh