Авторські статтіДуховне

Папа: Ні спільництву й байдужості, коли йдеться про торгівлю людьми!

Торгівля людьми є «справжнім злочином проти людяності». На цьому рішуче наголосив Папа Франциск, приймаючи у понеділок, 7 листопада 2016 р., 130 учасників другої асамблеї Європейської чернечої мережі боротьби з торгівлею людьми та експлуатацією. Ця мережа складається з черниць, які анґажують в боротьбу зі згаданими ганебними явищами. Вони походять з різних Згромаджень та Місійних товариств, їм також допомагають миряни.

У світлі того, що ця зустріч відбулася під час надзвичайного Ювілею Милосердя, Святіший Отець зазначив, що в цей «час благодаті» всі ми покликані, поглиблюючи таїнство Божого милосердя, наслідувати Доброго Самарянина, виливаючи «бальзам цього милосердя на численні рани, що існують на світі». «Однією з найболючіших серед цих ран, – додав він, – є торгівля людьми, сучасна форма рабства, яка порушує гідність багатьох наших братів і сестер, що є Божим даром, та становить дійсний злочин проти людяності».

Папа звернув увагу на те, що в той час, як вже чимало зроблено для «пізнання серйозності та поширеності явища», ще слід багато працювати над «підвищенням рівня усвідомлення громадською думкою та встановленням кращої координації зусиль з боку урядів, судової та законодавчої влади, соціальних працівників». І викликом, який стоїть перед «підвищенням суспільної чутливості» є «певна байдужість, а навіть спільництво, тенденція з боку багатьох людей відвертати свій погляд в протилежному напрямку», в той час, як «могутні економічні інтереси та злочинні мережі не перестають діяти».

У цьому контексті Святіший Отець подякував черницям за їхні зусилля, спрямовані та зростання суспільного усвідомлення величини цього явища, «яке особливо заторкує жінок та дітей». «Але в дуже особливий спосіб дякую вам за вірне свідчення Євангелія милосердя, що підтверджує ваше заанґажування у визволення та реабілітацію жертв», – сказав Папа.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України