Духовне

Молодь – надія Колумбії та Церкви

У молоді – необхідний потенціал для відновлення країни. На цьому наголосив Папа Франциск, промовляючи у четвер, 7 вересня 2017 р., з балкону архиєпископського палацу Боґоти до вірних, що зібралися на площі перед ним. В основному, це були понад два десятки молодих людей з усієї країни.

Привітавшись із усіма побажанням миру, що є «вітанням Ісуса»: «Мир вам!», – Святіший Отець зазначив, що прибув, «як паломник миру і надії», бажаючи прожити ці хвилини зустрічі «з радістю» та вдячністю Богові. «Прибуваю також і для того, щоб навчитися чогось від вас, від вашої віри та стійкості перед обличчям випробувань», – додав він, доповнюючи: «Всі ми важливі для Бога. Протягом цих днів хочу поділитися з вами найважливішою істиною: що Бог вас любить Батьківською любов’ю та заохочує й надалі шукати й прагнути справжнього та тривалого миру».

Папа зізнався, що зустрічі з молоддю приносять йому радість, а тому він закликає їх також зберегти радість живою, що є «знаком молодого серця, яке зустріло Господа». «Не дозвольте її викрасти у вас, дбайте про ту радість, яка все єднає у знанні про те, що Бог нас любить».

Далі Святіший Отець звернувся до юних слухачів з окремими зауваженнями та побажаннями. Насамперед, він зазначив, що вони мають «особливу чутливість для того, щоб розпізнавати страждання ближніх». На це вказує здатність відмовитися від зручностей, беручи участь в проектах волонтерства. «Допоможіть нам, старшим, не призвичаюватися до болю», – закликав він.

Промовляючи до підлітків, що живуть у складних життєвих обставинах, Папа зазначив, що вони звикли бачити, що у світі не все є лише чорним або білим, але й те, що в щоденному житті проявляється гама сірих відтінків. Це несе загрозу релятивізму, відсуваючи набік здатність молодих «розуміти біль тих, які страждають». «Ви маєте здатність не лише осуджувати, вказувати на помилки, але також іншу прекрасну й конструктивну здатність: розуміти», – вів далі він, пояснюючи, що мова йде про зрозуміння того, що навіть за помилкою, яку не слід маскувати, можуть стояти пом’якшуючі обставини.

Наступним моментом, на який звернув увагу Святіший Отець, є здатність молоді з легкістю зустрічатися: вистачає найменшої нагоди, аби зібратися разом. Отож, за його словами, від молоді можемо вчитися того, що «культура зустрічі не означає думати, жити та реагувати однаково», пам’ятаючи про те, що поза нашими відмінностями, ми є «частиною чогось більшого».

«Ваша молодість, – вів далі він, – вчиняє вас здатними до чогось дуже важкого в житті: прощати». За його словами, цим вони можуть допомогти залишити позаду давні образи та споглядати вперед без перешкоди ненависті.

«І саме тому, перед вами, молодими, стоїть величезний виклик допомогти нам оздоровити наше серце; набратися від вас молодіжної надії, що завжди готова дати іншим другий шанс», – сказав Святіший Отець, побажавши: «Нехай же ваші прагнення і проекти додадуть Колумбії кисню та наповнять її здоровими утопіями».

«Сьогодні я хотів прожити ці хвилини з вами; я впевнений, що у вас присутній потенціал, необхідний для того, щоб збудувати країну, про яку ми завжди мріяли. Молодь – надія Колумбії та Церкви», – наголосив Папа, і звертаючись до всіх, до дітей, молоді, дорослих і похилих віком, додав: «Ми віримо в те, що Ісус, Своєю любов’ю та милосердям, що тривають вічно, переміг зло, гріх та смерть. Вистачить вийти Йому назустріч».

Далі Святіший Отець запросив усіх проказати молитву до Пресвятої Богородиці, після чого уділив своє Апостольське благословення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України