Папа закликав зміцнювати мир з покоління в покоління

Глава Католицької Церкви звернувся із посланням до учасників міжрелігійної зустрічі «Мир без кордонів», яке було зачитане в неділю, 15 вересня 2019 р., під час її відкриття в столиці Іспанії.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Протягом перших десятиліть ХХІ століття ми стали свідками марнування Божого дару, яким є мир. Цю дійсність констатує Папа Франциск у своєму посланні до учасників міжрелігійної молитовної зустрічі в наміренні миру, організованої Спільнотою святого Егідія в Мадриді, столиці Іспанії. Він підкреслює, що як віруючі, ми усвідомлюємо, що коренем миру є молитва.

Молитва причиняється до падіння стін
«Причиною радості є бачити, що це паломництво миру, розпочате після Всесвітнього дня молитви за мир, скликаного святим Іваном Павлом ІІ в Ассізі в жовтні 1986 року, ніколи не перервалося, але й надалі зростає як з огляду кількості учасників, так і на плоди, які приносить», – пише Святіший Отець і в контексті цьогорічної теми «Мир без кордонів», скеровує свою думку до подій тридцятирічної давності, коли в Європі падала «Берлінська стіна».

За словами Глави Католицької Церкви, від цього дня на європейському сході запалилися «нові сподівання миру», що поширилися на ввесь світ. «До цього падіння, ми в цьому переконані, причинилася молитва за мир численних Божих дітей», – додає він і, посилаючись на біблійну розповідь про Єрихон, підкреслює, що «стіни падають, коли їх “облягати” молитвами, а не зброєю». І тому «слід завжди молитися й вести діалог в перспективі миру». «Не біймося, бо Господь вислуховує молитву Свого вірного люду», – закликає Папа.

Спільний дім не терпить мурів

«У ці перші два десятиліття ХХІ століття ми, на жаль, з величезним смутком були свідками марнування цього Божого дару, яким є мир, розтраченого новими війнами та спорудженням нових стін і бар’єрів. Зрештою, як знаємо, мир необхідно постійно зміцнювати з покоління в покоління за допомогою діалогу, зустрічі та переговорів», – веде далі Святіший Отець, називаючи безумством замкнутість і протиставляння народів одні одним.

«Спільний дім не терпить мурів, які розділяють, а ще більше тих, які відокремлюють його мешканців. Він потребує, радше, відчинених дверей, які допомагають спілкуватися, зустрічатися, співпрацювати, щоби разом жити в мирі, шануючи відмінності та зміцнюючи зв’язки відповідальності. Мир є немовби домом з багатьма помешканнями, в яких ми покликані поселитися. Мир – без кордонів. Завжди і без винятків», – наголошує Глава Католицької Церкви.

Молитва є коренем миру

Звертаючись до представників Церков, християнських спільнот і великих світових релігій, що зібралися в Мадриді, Папа запевняє свою духовну присутність і молитву за мир до того, «Який Єдиний може його дати». Саме молитва займає головне місце в цих зустрічах, в одній з яких мав можливість взяти участь також і Папа Франциск. Молитва, яка поєднує, але не змішує, оскільки «спільним є прагнення миру в розмаїтті релігійного досвіду й традицій».

«У дійсності, ми, як віруючі, усвідомлюємо, що молитва є коренем миру. Той, хто молиться, є приятелем Бога, як Авраам, приклад людини віри й надії», – пише Святіший Отець, наголошуючи на тому, що братерство між віруючими є «закваскою братерства між народами». Саме в цій перспективі в лютому цього року відбулося підписання в Абу-Дабі «Документа про загальнолюдське братерства задля всесвітнього миру й спільного співжиття», який є «важливим кроком на дорозі всесвітнього миру». Цілі цього документа Папа ввіряє також учасникам мадридської зустрічі.

Вирвати стіни із сердець

Підсумовуючи, Єпископ Риму стверджує, що ми переживаємо серйозний момент для світу, а тому всі повинні спільно, з одним серцем і одноголосно піднести «волання про мир без меж, без кордонів». «Волання, що піднімається з нашого серця. Саме так, у серцях, у дійсності, необхідно викорінити кордони, що вносять поділи та протиставляють. І саме в серцях слід посіяти почуття миру та братерства», – стверджує Папа.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh