Духовне

Папа: Євангелізація здійснюється, прямуючи разом з людьми

«Зустріч і шлях. Ісус йшов разом з ними». Такою є тема Генеральної Капітули Згромадження Місіонерів святого Карла, учасників якої в понеділок, 29 жовтня 2018 р., прийняв Папа Франциск.

З мужнім та витривалим апостольським ентузіазмом нести «Христову любов тим, яким бувши далеко від своєї батьківщини та родини, загрожує небезпека почуватися також далекими від Бога». З таким закликом Папа Франциск звернувся до членів Згромадження Місіонерів святого Карла, які зібралися на свою Генеральну Капітулу.

Приймаючи 29 жовтня представників цієї чернечої родини, яку ще називають «Отці Скалабрініяни», особливою харизмою якої є праця з мігрантами, Святіший Отець вирішив поділитися з ними деякими думками, промовляючи експромтом, вручивши у письмовій формі заздалегідь приготовану промову.

Нові шляхи євангелізації

Взявши за відправну точку своїх роздумів тему капітули: «Ісус ішов разом з ними», яка ґрунтується на події з Євангелії від Луки про подорож учнів до Емаусу, Папа зауважує, що у ставленні до ввірених душпастирській опіці людей слід наслідувати наставлення Ісуса: звіщати їм Боже слово та приєднатися до їхньої подорожі. «Йдеться про те, – додає він, – щоб знаходити завжди нові шляхи євангелізації та близькості, аби з динамічною вірністю здійснювати свою харизму».

Непростий контекст

Перед обличчям «дуже складного та широкого» мігрантського явища сьогодення, Глава Католицької Церкви нагадує про свідчення блаженного Джованнні Баттісти Скалабріні та його послідовників, визнаючи, що сьогодні вони здійснюють свою місію «у важких контекстах, часто позначених підозрами та упередженнями, а навіть і відкиненням щодо чужинця».

«Це ще більше спонукає вас, – читаємо в промові Святішого Отця, – до сміливого та витривалого апостольського ентузіазму, щоб нести Христову любов тим, які бувши далеко від батьківщини та родини, ризикують почуватися далекими також і від Бога».

Євангельський приклад

За словами Папи, образ учнів з Емаусу показує нам, як Ісус пояснює писання, приєднавшись до їхньої мандрівки. Це означає, що «євангелізація здійснюється, розділяючи подорож з людьми». У цьому першим кроком є «співчутливе» слухання.

«Скільки ж історій знаходяться в серцях мігрантів! Прекрасних і жахливих. Небезпека полягає в тому, щоб усувати їх, бо спогади про них викликають страждання: ці лихі – очевидно, але й ці гарні також. Таким чином, загроза полягає в тому, що мігрант стає викорчуваним, позбавленим обличчя та ідентичності. І це є дуже серйозна втрата, якій можна запобігти слуханням, прямуючи вперед пліч-о-пліч з мігрантами», – стверджує Святіший Отець.

А вислухавши, подібно до Ісуса, потрібно дати їх «Боже слово та знак роздробленого Хліба». І це є «чимось захоплюючим» допомагати мігрантам пізнавати Ісуса через Писання, ділитися з ними історією спасіння.

Заохочення до витривалості в місії

«Воскреслий Христос посилає сьогодні також і вас у Церкві, щоби прямувати вперед з багатьма братами й сестрам, які в якості мігрантів прямують своїм шляхом від Єрусалиму до Емаусу. Це давня і завжди нова місія, важка, іноді, болюча, але здатна також спонукати плакати з радості. Заохочую вас розвивати її з властивим вам стилем, що визрів завдяки плідній зустрічі між харизмою блаженного Скалабріні та історичними обставинами», – закликає Папа місіонерів святого Карла, нагадуючи про те, що «передумовою кожної місії в Церкві» є перебувати в єдності з Воскреслим Христом, без якої діяльність перетворюється в «суспільний активізм».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України