Духовне

Папа Франциск до звернувся будівельників: «Дбати про безпеку праці та творити гармонію з довкіллям»

У четвер, 20 січня 2022 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції представників Італійської спілки будівельників з нагоди 75-річчя її заснування. Ця спілка об’єднує італійські компанії, як великі, так і дрібні, що працюють у сфері будівництва.

Звертаючись до присутніх, Єпископ Риму процитував уривок з Євангелії від Луки, в якому Христос використовує метафору будівництва для того, щоб описати цінність втілення в життя Його вчення. Ісус зазначає, що той, хто слухає Його слова і виконує їх, «схожий на чоловіка, що, будуючи дім, викопав глибоко й поклав підвалину на камінь. І як настала злива, води наперли на дім той, але не могли його захитати, бо він збудований був добре» (Лк 47-48). «Це також означає, – пояснив Папа, – що віра не захищає нас від стихій, однак, засвідчена добрими ділами, вона зміцнює нас і дає змогу протистояти їм». Святіший Отець підкреслив, що саме у цьому ключі члени Італійської спілки будівельників повинні втілювати цінності, які надихають їхню діяльність: конкуренцію і прозорість, відповідальність і сталість, етику, законність і безпеку.

Конкуренція і прозорість

Конкуренція, за словами Папи, повинна вести не до бажання домінувати й виключати інших, а до вдосконалення. В іншому випадку опиняється під загрозою сама соціальна структура довіри, яка дозволяє самому ринку нормально функціонувати. Звідси випливає надзвичайна важливість прозорості процесів прийняття рішень. «Це дозволяє уникнути недобросовісної конкуренції, яка в економіці та сфері зайнятості часто означає втрату робочих місць, сприяння незадекларованій або низькооплачуваній праці. І, в кінцевому підсумку, це веде до різних форм корупції, що проростають в безладі протизаконності та несправедливості», – пояснив він.

Відповідальність і сталість

Сталість, як зазначив Наступник святого Петра, стосується здатності до відновлення кожної екосистеми. «У будівельному секторі, – підкреслив він, – важливо використовувати матеріали, які забезпечують безпеку для людей. І одночасно, ми повинні уникати визискування довкілля і не ставати співучасниками перетворення експлуатованих територій у непридатні для життя».

Папа додав, що сталість враховує також красу місцевостей та якість взаємостосунків. Цитуючи енцикліку Laudato si’, він зазначив, що ті, хто проектує будівлі, житлові квартали та міста, повинні брати до уваги «якість життя людей, їхню гармонію з довкіллям, взаємодію з іншими та взаємодопомогу».

Етика, законність і безпека

Наступник святого Петра зазначив, що минулого року в Італії багато робітників загинули під час виконання праці. Він підкреслив, що не можна розглядати безпеку на робочому місці з точки зору витрат. «Справжнє багатство – це люди: без них немає робочої спільноти, немає бізнесу, немає економіки», – додав він.

Безпека на робочому місці, за словами Папи, означає охорону людських ресурсів, які є неоціненними в очах Бога, а також в очах справжнього підприємця. Тому законність слід розглядати як захист найціннішого капіталу, яким є люди. «Працювати в безпеці, – наголосив Святіший Отець, – дозволяє кожному якнайкраще проявити себе, заробляючи на щоденний хліб. Чим більше ми дбаємо про гідність праці, тим більше можемо бути певні, що зростатиме якість і краса її результатів».

www.vaticannews.va

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України