Папа Франциск вшанує Новомучеників

Папа Франциск відвідає в Римі бизиліку св. Варфоломія на острові для того, вшанувати нових мучеників, в той час як у нас перед очима все ще образи християн убитих в Єгипті.

Базиліка, що зберігає память св. Адлберто (св. Войциха) вбитого в 997 р. За проповідь Євангелія, перш за все є місцем памяті сучасних мучеників. Це зріле усвідомлення Ювелейного 2000 року: Церква знову стала спільнотою мучеників, як в перші сторіччя. Тоді це не було загальною думкою: на християн скоріше дивилися як на переслідувачів, ніж як на переслідуваних. Св. Іван Павло ІІ мав протилежне бачення: він був свідком нацистських переслідувань і масового вбивства євреїв, а потім комуністичної антирелігійної боротьби. Для нього ХХ ст. стало сторіччям свідчення і мученичества. Тому Войтила створив комісію, яка збере історії новомучеників (її осідком стане храм св. Варфоломія).

На світ вийшло багато історій страждань, часто до того не відомих. 7 травня 2000 р. в Колізеї, в присутності свідків переслідувань різних церков, Іван Павло ІІ очолив пам’ятну службу, щоб кров новомучеників об’єднала християн.

Мученики ‘наче складають велику мозаїку християнської людяності ХХ ст’, – сказав Войтила. Потрібно збирати і памятати їх спадок. Так храм св. Варфоломія по ініціативі Спільноти святого Егідія і рішенню Івана Павла ІІ став місцем шанування. В абсиді головує велика ікона віддавших життя. Серед них бл. Ромеро Сальводорський, жертви геноциду вірменів, ефіопські монахи вбиті італійцями, Соловки і багато інших.

В шести часовнях знакові речі сучасних мучеників з усіх континентів.

Тут є чаша о. Андреа Санторо вбитого в Туреччині, епітрахіль аргентинського єпископа Анджелеллі вбитого військовими, лист євангельського пастира з Бухенвальду і реліквії бл. Омеляна Ковча з Майданику. Але память про них не вимагає помсти.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh