Авторські статтіНовини

Папа Франциск відвідав заклад реабілітації наркозалежних

Як знаємо, перед початком Ювілею Милосердя Папа Франциск оголосив, що під час Святого Року кожного місяця в одну із п’ятниць він здійснюватиме «особливі жести», покликані засвідчити Боже милосердя і близькість до потребуючих. Після відкриття 18 грудня 2015 р. Дверей Милосердя у притулку для безхатченків при римському залізничному вокзалі «Терміні», та відвідин у п’ятницю, 15 січня 2016 р., одного зі старечих домів на околиці Риму, 26 лютого Святіший Отець завітав до «Спільноти святого Карла» поблизу містечка Кастель-Ґандольфо, яка займається лікуванням та реабілітацією наркозалежних.

Після суворих слів на адресу наркоторгівлі, неодноразово сказаних під час нещодавньої Апостольської подорожі до Мексики, Папа Франциск забажав засвідчити свою близькість до осіб, які змагаються із наркотичною залежністю, відвідуючи 60-ку гостей терапевтичної спільноти, заснованої 1979 року.

Відвідини були абсолютною несподіванкою. Ніхто не сподівався побачити Папу, через що всіх огорнуло глибоке зворушення. Святіший Отець поспілкувався з юнаками й дівчатами, вислухав їхні розповіді та заохотив не піддатися тому, щоб їх знищили «метастази» наркотиків, наголошуючи, що шлях, розпочатий в спільноті, є дійсною можливістю наново розпочати життя, гідне щоб його прожити. А для цього, за його словами, слід мати постійне уповання на силу Божого милосердя.

«Нам відібрало мову, – сказав Роберто Мінео, Президент Італійського Центру Солідарності, – коли ми побачили, як автомобіль з Папою в’їжджав на наше подвір’я, до закладу, де молодь щодня звершує битву за повернення до гідного життя. Із супроводу був лише архиєпископ Ріно Фізікелла. Здавалося, що Папа почувається як удома, спілкуючись з працівниками, волонтерами та наркозалежними. Він, немов турботливий батько, поспілкувався з кожним, вислухавши їхні історії та кожного обійнявши».

Згаданий заклад належить до «Італійського Центру Солідарності», заснованого отцем Маріо Піккі наприкінці 60-х років минулого століття. Сьогодні ця організація провадить численні структури як у Римі, так і в Римській провінції. В її діяльності – терапевтичні спільноти для наркозалежних, заклад для осіб з подвійним діагнозом (наркозалежність і психіатричні проблеми), надання допомоги на дому для хворих на СНІД і похилих віком, підтримка безхатченків, мігрантів, біженців та осіб, які шукають політичного притулку, дім для виписаних з лікарні людей з психічними проблемами, які не мають родин.

Структури «Італійського Центру Солідарності» неодноразово відвідували блаженний Павло VI та святий Іван Павло ІІ. «Спільнота святого Карла» розташована на території вілли з XVII сторіччя, яку для неї подарував Іван Павло ІІ, а у вересні 1983 року особисто її відвідав.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України