Папа Франциск відвідав учасників літнього табору у Ватикані

Щоб по-справжньому розважатися, це слід робити разом. Із таким заохоченням Святіший Отець звернувся до дітей та підлітків, що стали учасниками дитячого табору, організованого у Ватикані, несподівано завітавши до них під час сніданку.

Протягом липня різні частини внутрішньої території Держави-Міста Ватикану перетворилися на дитячий літній табір. З ініціативи Папи Франциска, Губернаторство Держави-Міста Ватикану в співпраці із салезіянами та волонтерами, організували дозвілля для дітей з метою підтримати працівників Ватикану та Святого Престолу. Осередками проведення різних заходів стали зал Павла VI, Ватиканські сади та вертолітна площадка. В таборі беруть участь коло сотні дітей та підлітків. Усе відбувається зі строгим дотриманням протоколів безпеки, пов’язаних із загрозою COVID-19.

Несподіваний візит

Те, що одного дня до веселого товариства приєднається Святіший Отець, було очікуваним, але нікому не спадало на думку, коли ж це може трапитися. Тож не всі повірили тому, що бачать, коли вранці, 20 липня, в атріумі залу Павла VI, де організовано їдальню, під час сніданку з’явилася постать у білому… Як повідомив Директор Ватиканського прес-центру, Папа пройшовся між столами, відвідав місця для ігор, організовані в залі Павла VI, поспілкувався з дітьми, відповівши на їхні запитання, та подякував організаторам за втілення цієї ідеї.

Сівши між дітьми, Папа Франциск заохотив їх «знаходити нових друзів». «Люди, які вміють розважатися лише на самоті – егоїсти; щоб розважатися, потрібно перебувати разом, серед друзів», – підкреслив він.

Щире і безпосереднє спілкування

«Він пройшовся між столами, трохи поговорив з наймолодшими, пізніше зі школярами початкової та середньої школи. Він цікавився, чим вони займаються, як проводять день, чи задоволені», – розповів координатор табору о. Франко Фонтана, капелан Корпусу Жандармерії та Ватиканських Музеїв. «Діти були настільки вражені, що запанувала глибока тиша, – вів далі священик. – Коли Папа завершив обхід, ми перейшли в зал Павла VI, почавши робити те, що робимо кожного ранку, нічого не змінюючи в розпорядку. Таким було бажання Папи».

Капелан зазначив, що троє з учасників табору поставили свої запитання, які були приготовані минулого тижня з наміром передати їх Святішому Отцеві в письмовій формі. Він з простотою на них відповів. Одна дівчинка цікавилася, що Папа робить протягом дня, на що той відповів, що є священиком і робить те саме, що й усі священики. Інша дівчинка згадала свого дідуся й запитувала, чи рай є таким, як той їй розповідав. Якщо йдеться про те, що це прекрасне місце, щасливе та спокійне, то саме так, запевнив Святіший Отець, поблагословивши намисто, яке дівчинка мала на згадку про дідуся. А на запитання про те, що йому найбільше подобається з того, що він є Папою, він зазначив, що спілкуватися з дітьми, й тому він прийшов сюди.

На завершення Святіший Отець особисто щиро подякував кожному із 22 аніматорів і після спільного фото пішки повернувся до «Дому святої Марти».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh