Духовне

Папа Франциск: підтримка католиків Китаю та молитва за ЦАР

Після проказування молитви «Царице Неба» у неділю, 21 травня 2017 р., Папа Франциск пригадав, що у середу, 24 травня, в день літургійного спомину Пречистої Діви Марії, Помічниці християн, вшановуваної у санктуарії в Шанхаї, припадає День молитви за Церкву в Китаї. Заохотивши вірних духовно єднатися зі своїми братами в сестрами, Святіший Отець з окремими словами звернувся до католиків Китаю:

«Підведімо погляд до Марії, нашої Матері, аби Вона допомагала нам розпізнавати Божу волю щодо конкретної дороги Церкви в Китаї та підтримувала у великодушному прийнятті Його задуму любові. Марія заохочує нас робити свій особистий внесок у сопричастя між віруючими й для гармонії всього суспільства. Не забуваймо свідчити віру молитвою та любов’ю, залишаючись завжди відкритими на зустріч і діалог».

Папа також скерував свою думку до Центральноафриканської республіки, яку носить «у своєму серці після візиту в листопаді 2015 року», звідки, «на жаль, надходять болючі новини» про збройні сутички, які спричинилися до численних жертв та «загрожують мирному процесові». «Я духовно близький з населенням та єпископами й з усіма тими, хто трудиться до добра людей і мирного співжиття. Молюся за загиблих і поранених й знову звертаюся із закликом: нехай же замовкне зброя та візьме верх добра воля вести діалог, аби запевнити країні мир і розвиток», – сказав він.

Перед проказуванням молитви «Царице Неба» Папа коментував євангельську розповідь про те, як прощаючись з учнями перед страстями, Ісус запевнив їх: «Не залишу вас сиротами», – та обіцяв послати Святого Духа, Утішитиля. Як зауважив Святіший Отець, згаданий уривок зі Святого Письма допомагає нам почуватися «Божим людом у сопричасті з Отцем та з Ісусом через Святого Духа». А запорукою цього зв’язку є любов – «найбільша заповідь Євангелія». А оскільки любов, як бачимо на власному досвіді, «не є чимось само собою зрозумілим», кожного дня ми повинні «вчитися мистецтва любити», терпеливо «відвідуючи школу Ісуса» з допомогою Святого Духа.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України