«Яким буде кінець мого життя? Яким би я хотів бути тоді, коли Господь мене покличе?» Відповідь на ці питання Папа дав, проповідуючи під час ранкової Святої Меси в «Домі святої Марти» у Ватикані
Папа Франциск присвятив свою проповідь, виголошену 27 листопада 2018 р., під час ранкової Святої Меси у ватиканській резиденції «Дім святої Марти», уривкові з книги Одкровення святого євангелиста Івана. «Яким буде кінець мого життя? Яким би я хотів бути тоді, коли Господь мене покличе?» – запитав Святіший Отець, наголошуючи, що думати про кінець – це мудрість, адже це допомагає прямувати вперед, зробити іспит сумління про те, що в мені є поганого, з чого потрібно виправитись, а що є доброго, що треба залишити.
Папа підкреслив, що цього тижня, коли в Церкві латинського обряду добігає до кінця літургічний рік, слід замислитись над цими питаннями, хоча нам «не подобається думати про кінець і ми завжди відкладаємо таку думку на завтра».
В читанні з книги Одкровення святого Івана говориться про кінець світу, порівнюючи його із жнивами, представляючи образ Ісуса та Ангела, озброєних серпами. Коли настане наш час, сказав далі Святіший Отець, ми побачимо якість нашого зерна, якість нашого життя: «Це будуть жнива, під час яких кожен із нас зустрінеться з Господом». Під час цієї особистої зустрічі, за словами Святішого Отця, кожен з нас скаже Господеві: «Ось моє життя. Ось моє зерно. Ось такою є якість мого життя. В чому я помилився?». Всі ми так скажемо, адже кожен з нас помиляється. Представимо теж наші добрі діла, адже всі ми робимо також і добро.
«Що б ми сказали Господеві, якщо б Він нас сьогодні покликав?» – запитав проповідник, пригадуючи, що не знаємо ні дня, ні години. Ніхто не має запевненого життя. Натомість, ми впевнені в тому, що для кожного настане кінець. Але тільки Бог знає, коли це станеться.
«Думка про кінець допомагає прямувати вперед… Так, настане кінець, але він буде зустріччю з Господом. Це правда, що треба буде здати звіт з того, що ми зробили, але це буде також і зустріч милосердя, радості, щастя. Думати про кінець, кінець створіння, кінець власного життя – це мудрість», наголосив Папа Франциск, додаючи: «Цього тижня просімо Святого Духа мудрості часу, мудрості кінця, мудрості воскресіння, вічної мудрості зустрічі з Христом. Молімось, щоб Господь приготував нас до зустрічі з Ісусом. Наприкінці цього тижня подумаймо про кінець, про те, що кожен із нас закінчиться, що ми не залишимось на землі навічно. Як, отже, бажаємо закінчити своє життя?»