Те, як ми використовуємо енергетичні ресурси, вказує на те, як ми виконуємо завдання, ввірене нам Богом, дбати про планету, на якій живемо. На це звернув увагу Папа Франциск у своєму посланні учасникам заходів, приурочених дневі Святого Престолу в рамках Всесвітньої виставки EXPO 2017 в Астані, тема якої: «Енергія майбутнього». Пригадаємо, що виставка триває в столиці Казахстану від 10 червня до 10 вересня. День Святого Престолу, який представлений окремим павільйоном, відзначався 2 вересня.
Глава Католицької Церкви зазначає, що «дуже важливо серйозно та відповідально задуматися над тим, яким чином людство найближчими роками, також і через нові та інноваційні технології, використовуватиме енергетичні ресурси, які отримало в дар, у спільну спадщину». За його словами, всі ми усвідомлюємо, що «від цих способів залежать як здоров’я планети, так і добробут наших суспільств; добробут в цілісному розумінні, а не лише як економічне процвітання та споживацькі можливості».
«Ми повинні, радше, вчинити так, щоб енергія була поставлена на служіння тому, що робить нас кращими, що спричиняється до розквіту та плідності нашої людяності, яка зі своєї природи зорієнтована до взаємин, до ближніх, до солідарності, до любові», – пише Папа, наголошуючи: «Ось чому енергетичні ресурси не повинні бути віддані свавіллю спекуляції ми ставати джерелом конфліктів».
Як зауважує Глава Католицької Церкви, для цього потрібен «розлогий та щирий діалог» на всіх рівнях між різними сферами наших суспільств. І дбання про майбутню енергію є «не лише завданням дослідників, технологів чи інвесторів», але також світу культури, політики та виховання, не виключаючи теж і релігійного світу. «Звертаючись до вас, що перебуваєте у Казахстані, – додав він, – не можу не згадати про звичай діалогу та гармонії між релігіями, що утверджується в цій країні, настільки етнічно, культурно й духовно багатій».
У цьому контексті Папа Франциск пригадав про те, що писав у енцикліці «Laudato si’»: «Класичні релігійні тексти можуть запропонувати сенс, призначений для всіх епох, вміщують мотиваційну силу, яка відкриває завжди нові горизонти […]. Моральні принципи, які розум здатний сприймати, можуть завжди наново повертатись під різними формами та виражатися відмінними мовами, серед яких і релігійними» (п. 199).
«І тому важливо, аби у своїй вірі кожен відкривав мотивацію та принципи, які вчиняють можливим чи, в будь-якому випаду, сприяють відважному заанґажуванню у те, щоб з витривалістю покращувати наше життя у спільності та братерстві», – наголосив Святіший Отець, підсумовуючи:
«Те, як ми використовуємо енергетичні ресурси, є індикатором того, як ми виконуємо завдання, яке, згідно з багатьма релігійними традиціями, Бог ввірив нам, доручаючи дбати про планету, на якій живемо, і про наших братів і сестер в людському роді, близьких і далеких у просторі та часі. Якщо використовуємо енергію солідарно та згідно з критеріями сталості, ми виконуємо поставлене завдання. В іншому випадку – ні. Ставкою є наша гідність, ставкою є справедливість і мир».
«Усвідомлення цього Святий Престол хотів підкреслити своїм павільйоном на EXPO в Астані, тема якого: Енергія для спільного добра. Дбання про наш спільний дім», – зазначив Папа Франциск, побажавши: «Нехай же Всемогутній Бог Творець допоможе нам почерпнути із Expo2017 повчання та спонуки, які будуть дуже тривалими, та благословить наше спільне заанґажування у їх здійснення».