Духовне

Папа до Секретаріату з питань комунікації: Не треба боятися реформ!

«Прошу вас, аби провідними для вас були апостольський та місіонерський критерії, з особливою увагою до ситуацій нужди, бідності, труднощів, з усвідомленням того, що також і їх сьогодні слід долати за допомогою адекватних рішень. Тоді стане можливим нести Євангеліє всім, належно цінувати людські ресурси, не заступаючи собою комунікацію місцевих Церков, й, одночасно, підтримуючи церковні спільноти, які цього найбільше потребують», – це одне із побажань, яке висловив Папа Франциск, приймаючи у четвер, 4 травня 2017 р., учасників першої пленарної зустрічі Секретаріату з питань комунікації Святого Престолу, що відбувається у Ватикані від 3 до 5 травня.

Святіший Отець зазначив, що з радістю приймає учасників асамблеї, які вперше зібралися, аби поглибити взамопізнання та проаналізувати здійснені дотепер кроки відомства, створеного два роки тому з метою формування «нової комунікаційної системи Святого Престолу», як також для того, щоб замислитися над «актуальною та промовистою темою», якою є «цифрова культура».

«Тема, яку розглядаєте під час пленарної асамблеї, є однією з тих, що лежать мені на серці, та яку я вже заторкував при різних нагодах. Мова йде про те, щоби вивчати критерії та нові способи передавання Євангелія милосердя всім людям, до серця всіх культур через медіа, які нашим сучасникам надає новий цифровий культурний контекст», – наголосив Наступник святого Петра, а в контексті триваючої реформи звернув увагу на те, що на відміну від інших нових відомств, в яких йдеться про координування чи злиття попередніх, у випадку Секретаріату з питань комунікації ми є свідками побудови нової інституції.

Ця нова система зродилася, як відповідь на вимоги так званої «цифрової конвергенції». Адже якщо в минулому кожен спосіб комунікації мав свої канали, то тепер усі вони передаються за допомогою єдиного бінарного коду. У такому контексті, за словами Папи, часопис «L’Osservatore Romano», що «від наступного року ввійде до нової дикастерії», повинен «знайти нові та відмінні способи для того, щоб досягти більшу кількість читачів, ніж ту, яку вдається досягнути у паперовій формі». Також і Ватиканське Радіо, «слід переосмислити згідно з новими та відповідними до сучасних технологій моделями та з вимогами наших сучасників».

«Щодо радіомовлення, вважаю необхідним підкреслити зусилля, які Дикастерія докладає на користь країн з низьким доступом до технологій (наприклад у Африці) в тому, що стосується раціоналізації використання коротких хвиль, які жодним чином не скасовані», – наголосив Святіший Отець, додаючи, що об’єднання різних давніх інституцій у «великій спільноті» нового відомства вимагає «готовності гармонізуватися із новим задумом приготування та поширення продукту».

«Історія, без сумніву, є спадщиною цінного досвіду, який слід зберегти та застосовувати, як спонуку прямувати в майбутнє. В іншому випадку вона зводитиметься до музею, цікавого й гарного для відвідування, але нездатного надавати сил і відваги для того, щоб бути витривалим на розпочатому шляху», – зазначив Папа, вказуючи на важливість «вимогливих зусиль, спрямованих на формування та підвищення кваліфікації персоналу» та заохочуючи, щоб після праці в комісіях та детального вивчення справи, «сміливо приймати рішення та виконувати їх згідно з обраними критеріями».

Тож наголосивши на необхідності керуватися «апостольським та місіонерським критеріями, з особливою увагою до ситуацій нужди, бідності, труднощів», ставлячи перед собою завдання «нести всім Євангеліє, належно цінувати людські ресурси, не заступаючи собою комунікацію місцевих Церков, й, одночасно, підтримуючи церковні спільноти, які цього найбільше потребують», Святіший Отець підсумував:

«Не піддаваймося спокусі прив’язаності до славного минулого; розпочнімо, натомість, велику командну гру для того, аби не боячись і не уявляючи апокаліптичних сценаріїв дати відповідь на нові комунікаційні виклики, які сьогодні перед нами ставить культура».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України