Папа: До чого нас спонукає оцей Великдень 2018 року?

Звіщення, поспіх і наша відповідь. Ці три слова були в центрі роздумів Папи Франциска, якими він поділився експромтом після прочитання Євангелії під час Святої Меси, очоливши 1 квітня 2018 р.на площі Святого Петра у Ватикані з нагоди Христового Воскресіння. Зазначимо, що згідно з прийнятим звичаєм, євангелький уривок про прихід Марії Магдалини та Ісусових учнів до порожнього гробу був прочитаний латинською та грецькою мовами.

«Після слухання Божого слова, цього уривку з Євангелії, мені спали на думку три речі», – сказав проповідник, зазначаючи, що першою є обличчям несподіванкою.

«Божі звіщення – це завжди несподіванки, бо наш Бог – це Бог несподіванок. І від початку історії спасіння, від праотця Авраама, Він не перестає заставати зненацька», – зауважив Папа, підкреслюючи, що несподіванка – це щось, що «зворушує серце, торкається тебе там, де не очікуєш».

У цьому контексті другим словом є «поспіх». Жінки побігли, розповідаючи про те, що з ними трапилося. «Божі несподіванки спонукають нас вирушити в дорогу, негайно, без зволікання. І Петро та Іван побігли, щоб побачити» порожній гріб, як і вифлеємські пастирі в ніч Різдва побігли до ясел. Або ж самарянка, яка побігла, щоб ділитися з сусідами новиною про зустріч з Ісусом, а вони повиходили, аби самим побачити Його і почути.

«Це трапляється також і сьогодні. Коли в наших кварталах, у селах стається щось надзвичайного, то люди біжать, щоб подивитися», – сказав проповідник, зауваживши, що «несподіванки, добрі новини, завжди передаються саме так: з поспіхом». Але Господь терпеливий також і з тими, які не поспішають і не хочуть ризикувати, прикладом чого став Тома.

Врешті, третя річ – це запитання: «Я що в моєму випадку?». Святіший Отець заохотив замислитися, чи наше серце відкрите на несподіванки, чи здатне швидко вирушити в дорогу, чи схильне відкладати на завтра? Як саме до мене промовляє несподіванка? Про Петра та Івана Євангеліє каже, що вони «увірували». «А ми, сьогодні, у цей Великдень 2018 року, що зробимо?» – запитав Папа.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh