Духовне

Папа: діалог допомагає поглянути на ближнього як на Божий дар

«Ваша асоціація дбає про надання підтримки тим, які перебувають у ситуації самотності, розгубленості та потребують, щоб їх вислухали, зрозуміли та морально допомогли», – цими словами розпочав свою промову Глава Католицької Церкви, приймаючи на приватній аудієнції у суботу, 11 березня 2017 р. понад 400 волонтерів Телефону довіри (Telefono Amico Italia) з нагоди 50-літнього ювілею заснування цієї організації.

Папа наголосив, що мова йде про дуже важливе служіння, зокрема, в соціальному контексті нашого часу, що позначений численними труднощами, основою яких часто є ізольованість та брак діалогу. На його переконання, хоча й сьогодні великі міста є перенаселеними, однак, вони відзначаються не дуже гуманним життям, до якого, на жаль, люди починають звикати: широко поширена байдужість, спілкування віртуальне замість персонального, занепад цінностей, на яких ґрунтується життя, культура «володіти» та «виділятись». У цьому контексті необхідно сприяти діалогові та слуханню.

Далі Святіший Отець зазначив, що діалог дозволяє людям краще пізнати одні одних та зрозуміти їхні взаємні потреби. Перш усього, діалог виявляє пошану, адже ставить людей у ситуацію взаємної відкритості, щоб, таким чином, усвідомити кращі риси співрозмовника. Окрім того, це є вияв милосердної любові, бо, незважаючи на відмінності, спрямований на осягнення спільного добра. «За допомогою діалогу можемо навчитись бачити іншу людину не як загрозу, але як Божий дар, який ставить перед нами виклик та вимагає, щоб ми його розпізнали», – мовив Папа Франциск, додаючи, що діалог допомагає людям вчиняти їхні стосунки гуманнішими та подолувати непорозуміння. Саме тому він такий необхідний у наших сім’ях, родинах, на місцях праці, в політиці тощо.

Продовжуючи свою промову, Вселенський Архиєрей наголосив, що умовою діалогу є вміння слухати, яке в наш час, як можемо пересвідчитись, не є аж надто поширеним. Слухання іншої людини вимагає терпеливості та уважності. «Лише той, хто вміє мовчати, здатний слухати: слухати Бога, слухати брата і сестру, які потребують допомоги, слухати товариша, родича», – підкреслив Єпископ Риму, зазначаючи, що сам Господь Бог, у той час, як ми молимось, є найкращим прикладом слухання. Він нас вислуховує і нічого від нас не вимагає взамін, завжди готовий поспішити нам із допомогою.

«Дорогі друзі, через діалог та слухання можемо зробити свій вклад у побудову кращого світу, роблячи його місцем гостинності та пошани, у такий спосіб поборюючи поділи та конфлікти», – підсумував Святіший Отець, підбадьорюючи присутніх волонтерів у їхньому важливому служінні суспільству.

А на закінчення Папа ввірив заступництву Пресвятої Діви Марії всіх працівників цієї телефонної організації довіри та всіх тих, з якими вони спілкуються за допомогою телефонного зв’язку, виконуючи своє щоденне служіння.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.