Папа: Чого святий Йосиф навчає працівників комунікаційної сфери?

Постать святого Обручника Йосифа, як приклад для наслідування для журналістів і працівників сфери комунікації, стала центральною темою промови Папи Франциска, з якою він звернувся до керівників та працівників католицького італійського видання «Avvenire», приймаючи їх та їхні родини на аудієнції 1 травня 2018 р., в день, коли католики латинського обряжу вшановують святого Йосифа, покровителя робітників.

«Святий Йосиф – це людина мовчання, – зазначив Святіший Отець. – На перший погляд може навіть здаватися, що він є протилежністю комунікаторові. Але в дійсності, тільки заглушивши гамір світу і нашу власну балаканину, починається слухання, що є першою передумовою будь-якої комунікації. В мовчанні святого Йосифа живе Божий голос і породжує той послух віри, що закладає основу існування, дозволяючи Його волі керувати собою».

Саме тому, за словами Папи, святий Йосиф здатний прокинутися і піднятися серед ночі, не зважаючи на труднощі, і прямувати вперед, вірний своєму покликанню, навіть у ті хвилини, коли йому не все до кінця зрозуміло. Він також говорив про святого Йосифа як про праведну людину, стриманого й уважного хоронителя і вихователя, «який, не тримаючи нічого для себе, стає батьком завдяки своїй присутності, своїй здатності супроводжувати, плекати життя і передавати ремесло».

В цьому контексті Його Святість звернув увагу на те, що гідність людини тісно пов’язана саме з працею, а не з грошима, славою, чи владою, зазначаючи також, що людина і сім’я повинні бути важливішими від прибутковості заради самої прибутковості.

Майстерню святого Йосифа Обручника Папа порівняв з редакцією газети «Avvenire», зазначаючи, однак, що сучасні технологічні знаряддя праці повністю змінили як професію журналіста, так і спосіб мислення, життя, комунікації, самоусвідомлення і взаємостосунків.

Його Святість наголосив на важливості реорганізації праці для того, аби відповісти на вимоги цифрової культури, та закликав представників «Avvenire» до тіснішої співпраці з іншими ЗМІ Єпископської Конференції Італії, такими як інформаційне агентство «Sir», телеканал Tv2000 та радіо «InBlu». Щодо перемін, які відбуваються також у сфері комунікації Святого Престолу, він зазначив, що вони вимагають навчання і підвищення кваліфікації працівників, які повинні уникати спокуси прив’язуватися до минулого. «Справжні служителі традиції – це ті, хто пам’ятаючи про неї, вміє розпізнавати знаки часу і відкривати нові шляхи», – наголосив Глава Католицької Церкви.

Далі Папа Франциск звернув увагу на те, що в панорамі технологічного розвитку, з його значним впливом на ЗМІ у всьому світі, не повинно бракувати голосу Церкви, яка бажає залишатися вірною своїй місії звіщати усім Євангеліє милосердя. «Засоби масової інформації, – додав він, – дають нам надзвичайні можливості для того, аби, завдяки нашому душпастирському служінню, сприяти культурі зустрічі».

Пояснюючи, в чому полягає ця місія Церкви, Святіший Отець ще раз запросив присутніх перенестися думками у майстерню святого Йосифа, «де комунікація служить правді, красі й спільному добру». За його словами, в контексті шаленої швидкості інформації, яка перевищує людську здатність осмислення і оцінки, Церква також ризикує піддатися впливові культури поспіху і поверховості. З одного боку, столяр з Назарету може навчити нас віднайти «здорову повільність, спокій і терпеливість», а його мовчання нагадує нам, що все починається із слухання. З другого боку, він вчить нас діалогу, що перемагає підозру і страх.

Наступник святого Петра запросив представників видання «Avvenire» оберігати спадщину батьків, з покорою шукати правду, часто звертаючись до Святого Письма, і через приклад власної праці, супроводжувати тих, хто бореться за справедливість і мир. Він закликав їх також нікого не виключати й не вивищувати, і не керуватися думкою інших, а виступати, насамперед, на захист бідних і страждаючих. «Не збільшуйте чергу тих, хто спішить розповідати про ту сферу дійсності, яка вже освітлена прожекторами світу, –наголосив Святіший Отець. – Починайте з периферій, свідомі того, що це – не окраїна міста, а його початок».

Далі Папа процитував слова свого попередника Павла VI, якими він звернувся до працівників сфери суспільних комунікацій в 1971 році, зазначаючи, що «католицькі газети не повинні говорити про те, що вражає і приваблює читачів. Ми повинні чинити добро тим, хто слухає, ми повинні вчити їх мислити і оцінювати».

Святіший Отець звернув увагу також на те, що святий Йосиф є також хоронителем, людиною конкретності і близькості – це ті риси, які повинні наслідувати працівники сфери соціальних комунікацій. Він закликав присутніх бути хранителями «глибини теперішнього», втікати від інформації легкого споживання, наближатися до людей з великою пошаною і звертати увагу на зв’язки, що будують і зміцнюють громади.

Свою промову Папа Франциск також завершив словами блаженного Павла VI: «Потрібно любити справу: якщо ми не любимо свою справу, ми нічого не здобудемо, а швидко втомимося, ми бачитимемо лише труднощі, а також невигоду, полеміки і зобов’язання […] Ми повинні мати велику любов до нашої справи, вірити в те, що робимо і бажаємо робити».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh