Папа: Боже слово перемінює світ і серця

Початком навернення є довіритися Христовому слову, відкритися на Отче милосердя та піддатися перетворюючій благодаті Святого Духа. На цьому наголосив Папа Франциск, коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 26 січня 2020 р., євангельську розповідь святого Матея про початок прилюдної діяльності Ісуса. Він звернув увагу на те, що це відбулося в Галилеї, «на периферії стосовно Єрусалиму», в землі, на яку дивилися з підозрою задля присутності язичників. «Від цього регіону ніхто не очікував нічого доброго й нового, однак, саме там Ісус, Який виріс у Назареті Галилейському, розпочав Свою проповідь», – підкреслив Святіший Отець.

Навернення не применшується до особистого зусилля

«Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне!» – цими словами підсумовується навчання Ісуса. Вони, як зауважив Наступник святого Петра, є «могутнім пучком світла», що пронизує темряву й перекликається із пророцтвом Ісаї: «Народ, який у пітьмі ходить, узрів світло велике». З приходом Ісуса, «світла для світу», Отець виявив людству «Свою близькість і дружбу». І заклик до покаяння, з яким Христос звертається до всіх людей доброї волі, можна збагнути лише «в світлі події об’явлення Божого Сина». Близькість Бога і Божа приязнь – це не наша заслуга: це безкорисливй дар, дарований Богом. Ми повинні берегти цей дар.

«Дуже часто, – пояснив Папа, –неможливо перемінити життя, зійти з дороги егоїзму, зла й гріха, залишити дорогу, бо зусилля навернутися зосереджуються виключно на собі, на власних силах, а не на Христі та на Його Духові. Але наше прийняття Господа не може применшуватися лише до особистих зусиль, ні: вірити в це також було би гріхом гордості; наше приєднання до Господа не може зводитися до особистих зусиль, воно повинно виражатися в довірливій відкритості серця й ума на прийняття Доброї Новини Ісуса. І саме Ісусове слово, Добра Новина Ісуса, Євангеліє – перемінює світ і серця! Ми покликані довіритися Христовому слову, відкритися на милосердя Отця та дозволити, аби нас перемінювала благодать Святого Духа».

Зустріч і погляд, що перемінюють життя

Саме з цього, за словами Святішого Отця, розпочинається «справжній шлях навернення». Так трапилось з першими учнями, покликаними на березі Галилейського озера. Зустріч з Учителем, з Його поглядом і словом спонукала їх «піти за Ним, перемінити життя, конкретно віддаючись служінню Божому царству».

«Несподівана й вирішальна зустріч з Ісусом дала початок шляхові учнів, перемінивши їх у благовісників і свідків любові Бога до Його люду. Наслідуючи цих перших вістунів та посланців Божого слова, кожен з нас може скерувати свої кроки слідами Спасителя, щоб нести надію тим, які її прагнуть», – підсумував Папа, побажавши: «Нехай же Пречиста Діва Марія, до Якої звертаємося під час цієї молитви “Ангел Господній”, підтримає ці наміри та скріпить їх Своїм материнським заступництвом».

Вдячність і солідарність

Після проказування молитви до Пресвятої Богородиці Святіший Отець нагадав, що цього дня вперше відзначалася Неділя Божого слова. Він подякував всім дієцезіям та спільнотам за різні ініціативи, організовані з метою наново підкреслити центральне місце Святого Письма в житті Церкви.

Глава Католицької Церкви також нагадав про те, що в останню неділю січня відзначається «Всесвітній день недужих на хворобу Гансена» та виявив близькість з усіма людьми, що хворіють на проказу (лепру) та з тими, що в будь-який спосіб піклуються ними.  Святіший Отець також запевнив свою близькість і молитву за хворих і за жертви коронавірусу, що поширився  в Китаї, за їхні сім’ї та висловив підтримку китайській спільноті, що докладає великих зусиль у боротьбі з цією епідемією.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh