Духовне

Папа: Бог є для нас великим другом, союзником та батьком

«Сьогоднішня євангельська сторінка (див. Мт. 6, 24-34) є сильним заохоченням до того, щоб довіряти Богові, Який опікується живими сотворіннями у світі. Він дбає про поживу для всіх звірів, турбується лілеями та травою у полі, Його доброчинний та дбайливий погляд щоденно чуває над нашим життям», – цими словами розпочав своє недільне повчання Папа Франциск перед молитвою «Ангел Господній» із десятками тисяч вірних та побожних туристів, які зібрались 26 лютого 2017 р. на площі Святого Петра у Ватикані.

Глава Католицької Церкви, зокрема, зазначив, що людське життя часто проминає у різних переживаннях, що забирають у нас спокій, однак, ця тривога є даремною, адже вона не може змінити хід подій. Ісус Христос наполегливо закликає нас не переживати про завтрашній день, пригадуючи нам, що над усім цим є люблячий Отець, Який ніколи не забуває про Своїх дітей: довіра Господеві магічним способом не розв’яже всіх наших проблем, але дозволить нам розв’язувати їх із правильним наставленням.

«Бог не є якимось далекий та анонімним Єством: Він є нашим прибіжищем, джерелом нашого спокою й нашого миру; Він є скелею нашого спасіння, за яку можемо схопитись із впевненості про те, що не впадемо; Він є нашим захистом перед злом, – мовив Вселенський Архиєрей, додаючи, – Бог є для нас великим другом, союзником, батьком, але ми не завжди це розуміємо». За словами Папи Франциска, людина часто віддає перевагу опертись на якісь земні добра, забуваючи, а то й відкидаючи найвище добро, тобто батьківську любов Господа Бога. Зокрема, у наш час, в епоху сирітства, дуже важливим є відчувати, що Бог є нашим Батьком! Коли ми неустанно перебуваємо у пошуках за матеріальними добрами та багатством, надмірно прив’язуючи наші серця до цих дібр, то, таким чином, віддаляємося від Божої любові. Господь Ісус навчає нас, що такі пошуку земного не ведуть людину до щастя, а навпаки, стають причиною нещастя. Саме тому Учитель закликає Своїх учнів: «Шукайте перше Царство Боже та його справедливість, а все те вам докладеться» (Мт. 6, 33).

Цими словами Спаситель закликає й нас до здійснення того плану, який Він сам накреслив нам у Своїй нагірній проповіді: заохочує довіритись Всевишньому Богові, Який ніколи не розчаровує. А це, у свою чергу, спонукає нас до правильного адміністрування отриманих від Творця духовних та матеріальних дібр, пам’ятаючи при цьому, що наше спасіння не залежить лише від нас. На переконання Папи, така євангельська поведінка вимагає чіткого вибору, про що говорить нам сьогодні євангелист Матей, підкреслюючи: «Ніхто не може двом панам служити (…) Не можете служити Богові і мамоні» (Мт. 6, 24). Або правдивий Господь, або примарні ідоли. Цей вибір ми покликані щоразу робити, стоячи перед кожним нашим вчинком, перед кожним нашим проектом і завданням. Зробивши правильний вибір, ми повинні постійно його поновлювати, адже спокуси звести все до грошей, приємностей та влади є дуже наполегливими.

На закінчення Святіший Отець зазначив, що вибір Божого Царства та його справедливості не завжди дозволяє нам відразу побачити його плоди, як це діється під час вибору вищезгаданих ідолів, бо, такий вибір приймається в надії дозволяє Богові повністю його здійснити в нашому житті. Християнська надія скерована на звершення Божої обітниці у майбутньому і вона не зупиняється перед деякими труднощами, адже ґрунтується на вірності Господа Бога, яка ніколи не розчаровує.

Побажавши, щоб Пречиста Діва Марія допомогла усім нам довіритись Божій любові та Його батьківській доброті і жити у Ньому та з Ним, Глава Католицької Церкви проказав із зібраними Богородичну Молитви «Ангел Господній» та уділив своє Апостольське благословення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України