Духовне

Папа: Благодать допомагає витривати в подружжі, а приклад – передавати віру

У прокатедральному соборі Дубліна Папа Франциск зустрівся з молодими подружжями та нареченими, які готуються до укладення подружжя.

Першою подією пообіддя стала зустріч з молодими подружніми парами, що відбулася в прокатедральному соборі Пресвятої Марії, до якого Папа Франциск прибув о 15:30 місцевого часу. Святиня є основним храмом та символом відродження католицизму в Дубліні.

Собор належить до найкрасивіших церков країни, побудованих у неокласичному стилі. Він був споруджений  з ініціативи Архиєпископа Дубліна Джона Томаса Троя і посвячений у 1825 році. Зовні храм нагадує древньогрецький храм Гефеста, що в Афінах, а його тимпан (трикутне завершення фасаду) прикрашає статуя Пречистої Діви Марії.

Наступника святого Петра супроводжував Архиєпископ Дубліна Діармад Мартін, а при вході до собору його зустріли каноніки митрополичої капітули. Біля вівтаря його привітала подружня пара з квітами, які він поставив перед Найсвятішими Тайнами і опісля помолився в тиші. У каплиці Найсвятіших Тайн постійно горить свічка на пам’ять про постраждалих від зловживань.

Свідчення досвідчених і запитання молодих

Папу Франциска привітала подружня пара літнього віку, яка нещодавно відсвяткувала своє «золоте весілля». «Святіший Отче, Ви напевно здивовані, що під час цієї зустрічі молодих подружніх пар, ми дідусь і бабуся, першими звертаємося до Вас» – розпочали своє слово Вінсент і Тереза Ґембл, які прожили разом п’ятдесят років. Звертаючись до молодих сімей вони зазначили, що «подружжя вимагає зусиль, але воно вартує цього». «Центром сім’ї, – наголосили вони, – є любов. Любов, яка часто не є легкою, але яка збагачує життя».

Після слів привітання Святіший Отець відповів на запитання декількох молодих подружніх пар. «Через місяць ми підтвердимо нашу любов один до одного у Таїнстві подружжя» – так розпочала своє запитання пара наречених. Вони просили поради у Святішого Отця про те, як їм говорити про цінність подружжя своїм друзям і знайомим, які вважають, що любов не потребує інституційних рамок і бояться брати на себе зобов’язання на все життя.

Друге запитання, яке поставила молода подружня пара, стосувалося передання віри власним дітям у контексті, де багато молодих людей не знають Христа.

Хранителі колективної пам’яті

«Я щасливий, що можу зустрітися з вами в цьому історичному прокатедральному Соборі Пресвятої Марії, де протягом багатьох років були укладені численні Таїнства Подружжя», – зазначив Папа, розпочинаючи свою промову. Від пожартував, що учасники зустрічі спростовують думку про те, що молодь не хоче одружуватися…

Святіший Отець подякував літній подружній парі за свідчення п’ятдесятирічного досвіду подружжя і сімейного життя. «Нам є чого повчитися від вас з вашого досвіду подружнього життя, яке щодня живиться благодаттю Таїнства», – наголосив Папа, назвавши їх, та інші пари з великим досвідом подружнього життя, «хранителями колективної пам’яті».

«Культура тимчасовості» і досвід вічного

Його Святість також подякував молодим парам за їхні запитання, зазначивши, однак, що відповісти на них не є просто. Щодо першого з них, Папа погодився, що у сьогоднішньому мінливому світі ми не звикли, що щось може тривати протягом життя.

«Як же нам досвідчити щось “справді вічне” в цій культурі швидкоплинності?» – відповідаючи на це риторичне запитання, Вселенський Архиєрей зазначив, що «серед усіх форм людської плідності, подружжя є єдиним у своєму роді. Воно є любов’ю, яка породжує нове життя». Він пояснив, що подружжя у Церкві, тобто Таїнство Подружжя, в особливий спосіб бере участь у таїнстві вічної Божої любові.

Коли християнин і християнка вступають у подружній зв’язок, Божа благодать допомагає їм вільно пообіцяти одне одному виняткову і тривалу любов. Таким чином, за словами Папи, їхній союз стає таїнственним знаком, нового і вічного союзу між Богом і Його нареченою Церквою. Христос завжди перебуває серед них. Він підтримує їх протягом усього життя у їхньому взаємному даруванні себе самих, у вірності і у нерозривній єдності.

«Ми знаємо, що любов є Божою мрією щодо нас і всього людства, – наголосив Святіший Отець. – Будь ласка, ніколи не забувайте про це. Бог має мрію щодо нас і просить нас вчинити її нашою мрією. Отже, не бійтеся цієї мрії. Мрійте про велике, мрійте разом кожного дня по-новому!».

Віру передаємо через свідчення

Відповідаючи на запитання щодо передання християнської віри дітям у сучасному світі, Папа сказав: «Я знаю, що Церква в Ірландії ретельно підготувала катехитичні програми для навчання правд віри в школі і на парафіях. Звичайно, це дуже важливо. Але перше і найголовніше місце передання віри – це власний дім, вірити вчимося вдома, через тихий щоденний приклад батьків, які люблять нашого Господа і довіряють Його слову».

Даючи поради сім’ям, Папа закликав їх «молитися разом, спілкуватися про добрі і святі речі і дозволити Матері Божій увійти у сімейне життя», дотримуватися постів, допомагати страждаючим і відкиненим.

Співробітники приходу Божого царства.

На завершення Святіший Отець побажав, щоб сім’ї усієї Церкви, разом з молодими і літніми подружніми парами, присутніми на зустрічі, висловили подяку Богові за дар віри і благодать християнського подружжя. «Зі свого боку, у вірності своїм обітницям та в постійності любові, пообіцяймо Господеві, що будемо служити приходові Його Царства святості, справедливості і миру» – закликав Папа Франциск, уділяючи своє Апостольське благословення.

Із катедрального собору Папа Франциск вирушив до Центру надання допомоги бездомним сім’ям, який провадять отці капуцини. Після вечері в апостольській нунціатурі він від’їде до «Croke Park Stadium», де приєднається до програми ІХ Всесвітньої зустрічі сімей, взявши участь у «Фестивалі родин».

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України