Папа: Благодать допомагає витривати в подружжі, а приклад – передавати віру

У прокатедральному соборі Дубліна Папа Франциск зустрівся з молодими подружжями та нареченими, які готуються до укладення подружжя.

Першою подією пообіддя стала зустріч з молодими подружніми парами, що відбулася в прокатедральному соборі Пресвятої Марії, до якого Папа Франциск прибув о 15:30 місцевого часу. Святиня є основним храмом та символом відродження католицизму в Дубліні.

Собор належить до найкрасивіших церков країни, побудованих у неокласичному стилі. Він був споруджений  з ініціативи Архиєпископа Дубліна Джона Томаса Троя і посвячений у 1825 році. Зовні храм нагадує древньогрецький храм Гефеста, що в Афінах, а його тимпан (трикутне завершення фасаду) прикрашає статуя Пречистої Діви Марії.

Наступника святого Петра супроводжував Архиєпископ Дубліна Діармад Мартін, а при вході до собору його зустріли каноніки митрополичої капітули. Біля вівтаря його привітала подружня пара з квітами, які він поставив перед Найсвятішими Тайнами і опісля помолився в тиші. У каплиці Найсвятіших Тайн постійно горить свічка на пам’ять про постраждалих від зловживань.

Свідчення досвідчених і запитання молодих

Папу Франциска привітала подружня пара літнього віку, яка нещодавно відсвяткувала своє «золоте весілля». «Святіший Отче, Ви напевно здивовані, що під час цієї зустрічі молодих подружніх пар, ми дідусь і бабуся, першими звертаємося до Вас» – розпочали своє слово Вінсент і Тереза Ґембл, які прожили разом п’ятдесят років. Звертаючись до молодих сімей вони зазначили, що «подружжя вимагає зусиль, але воно вартує цього». «Центром сім’ї, – наголосили вони, – є любов. Любов, яка часто не є легкою, але яка збагачує життя».

Після слів привітання Святіший Отець відповів на запитання декількох молодих подружніх пар. «Через місяць ми підтвердимо нашу любов один до одного у Таїнстві подружжя» – так розпочала своє запитання пара наречених. Вони просили поради у Святішого Отця про те, як їм говорити про цінність подружжя своїм друзям і знайомим, які вважають, що любов не потребує інституційних рамок і бояться брати на себе зобов’язання на все життя.

Друге запитання, яке поставила молода подружня пара, стосувалося передання віри власним дітям у контексті, де багато молодих людей не знають Христа.

Хранителі колективної пам’яті

«Я щасливий, що можу зустрітися з вами в цьому історичному прокатедральному Соборі Пресвятої Марії, де протягом багатьох років були укладені численні Таїнства Подружжя», – зазначив Папа, розпочинаючи свою промову. Від пожартував, що учасники зустрічі спростовують думку про те, що молодь не хоче одружуватися…

Святіший Отець подякував літній подружній парі за свідчення п’ятдесятирічного досвіду подружжя і сімейного життя. «Нам є чого повчитися від вас з вашого досвіду подружнього життя, яке щодня живиться благодаттю Таїнства», – наголосив Папа, назвавши їх, та інші пари з великим досвідом подружнього життя, «хранителями колективної пам’яті».

«Культура тимчасовості» і досвід вічного

Його Святість також подякував молодим парам за їхні запитання, зазначивши, однак, що відповісти на них не є просто. Щодо першого з них, Папа погодився, що у сьогоднішньому мінливому світі ми не звикли, що щось може тривати протягом життя.

«Як же нам досвідчити щось “справді вічне” в цій культурі швидкоплинності?» – відповідаючи на це риторичне запитання, Вселенський Архиєрей зазначив, що «серед усіх форм людської плідності, подружжя є єдиним у своєму роді. Воно є любов’ю, яка породжує нове життя». Він пояснив, що подружжя у Церкві, тобто Таїнство Подружжя, в особливий спосіб бере участь у таїнстві вічної Божої любові.

Коли християнин і християнка вступають у подружній зв’язок, Божа благодать допомагає їм вільно пообіцяти одне одному виняткову і тривалу любов. Таким чином, за словами Папи, їхній союз стає таїнственним знаком, нового і вічного союзу між Богом і Його нареченою Церквою. Христос завжди перебуває серед них. Він підтримує їх протягом усього життя у їхньому взаємному даруванні себе самих, у вірності і у нерозривній єдності.

«Ми знаємо, що любов є Божою мрією щодо нас і всього людства, – наголосив Святіший Отець. – Будь ласка, ніколи не забувайте про це. Бог має мрію щодо нас і просить нас вчинити її нашою мрією. Отже, не бійтеся цієї мрії. Мрійте про велике, мрійте разом кожного дня по-новому!».

Віру передаємо через свідчення

Відповідаючи на запитання щодо передання християнської віри дітям у сучасному світі, Папа сказав: «Я знаю, що Церква в Ірландії ретельно підготувала катехитичні програми для навчання правд віри в школі і на парафіях. Звичайно, це дуже важливо. Але перше і найголовніше місце передання віри – це власний дім, вірити вчимося вдома, через тихий щоденний приклад батьків, які люблять нашого Господа і довіряють Його слову».

Даючи поради сім’ям, Папа закликав їх «молитися разом, спілкуватися про добрі і святі речі і дозволити Матері Божій увійти у сімейне життя», дотримуватися постів, допомагати страждаючим і відкиненим.

Співробітники приходу Божого царства.

На завершення Святіший Отець побажав, щоб сім’ї усієї Церкви, разом з молодими і літніми подружніми парами, присутніми на зустрічі, висловили подяку Богові за дар віри і благодать християнського подружжя. «Зі свого боку, у вірності своїм обітницям та в постійності любові, пообіцяймо Господеві, що будемо служити приходові Його Царства святості, справедливості і миру» – закликав Папа Франциск, уділяючи своє Апостольське благословення.

Із катедрального собору Папа Франциск вирушив до Центру надання допомоги бездомним сім’ям, який провадять отці капуцини. Після вечері в апостольській нунціатурі він від’їде до «Croke Park Stadium», де приєднається до програми ІХ Всесвітньої зустрічі сімей, взявши участь у «Фестивалі родин».

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh