Духовне

Папа: Без Святого Духа християни стають поганами

Святий Дух відроджує нас з наших обмежень і наших смертей, тому потрібно створювати для Нього простір у нашому житті. Про це говорив Святіший Отець під час ранкової Святої Меси в каплиці «Дому Святої Марти».

Подолати власні обмеження та вийти з «нашого гріховного існування» можемо тільки «за допомогою тієї самої сили, що воскресила Господа: силою Бога» і тому, «Господь послав нам Святого Духа». Власними силами ми не здатні це вчинити. Про це говорив Папа Франциск, проповідуючи під час ранкової Святої Меси в каплиці «Дому Святої Марти» у вівторок, 30 квітня 2019 року.

Відродження в дусі та Пасха

В євангельському читанні цього дня описана розмова Христа з Никодимом (Ів 3, 7-15). «Коли хтось не відродиться з води та Духа, не спроможний увійти в Царство Небесне» (Ів 3, 5) – коментуючи ці Христові слова, Святіший Отець вказав на взаємозв’язок Пасхи з цим відродженням. Він наголосив, що послання про Воскресіння є нічим іншим, як даром Святого Духа, бо вже під час першого об’явлення учням після воскресіння Христос до них промовив: «Прийміть Духа Святого» (Ів 20, 22).

Без Святого Духа стаємо поганами

«Без Святого Духа ми не здатні нічого робити», – наголосив проповідник, пояснюючи, що християнське життя полягає не тільки в тому, аби дотримуватися певних правил поведінки, а щоб відроджуватися в Дусі, створюючи для нього простір у власному житті. «Християнське життя, що не залишає місця для Духа й не дозволяє Йому провадити себе, – це поганське життя, переодягнене в християнське», – підкреслив Папа, зазначаючи, що Святий Дух, що перебуває з нами, супроводжує, перетворює нас і перемагає разом з нами. На завершення Папа Франциск закликав молитися за те, аби Господь дав нам благодать зрозуміти, що християнське життя неможливе без Святого Духа та без Його проводу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України