Папа: Без Святого Духа християни стають поганами

Святий Дух відроджує нас з наших обмежень і наших смертей, тому потрібно створювати для Нього простір у нашому житті. Про це говорив Святіший Отець під час ранкової Святої Меси в каплиці «Дому Святої Марти».

Подолати власні обмеження та вийти з «нашого гріховного існування» можемо тільки «за допомогою тієї самої сили, що воскресила Господа: силою Бога» і тому, «Господь послав нам Святого Духа». Власними силами ми не здатні це вчинити. Про це говорив Папа Франциск, проповідуючи під час ранкової Святої Меси в каплиці «Дому Святої Марти» у вівторок, 30 квітня 2019 року.

Відродження в дусі та Пасха

В євангельському читанні цього дня описана розмова Христа з Никодимом (Ів 3, 7-15). «Коли хтось не відродиться з води та Духа, не спроможний увійти в Царство Небесне» (Ів 3, 5) – коментуючи ці Христові слова, Святіший Отець вказав на взаємозв’язок Пасхи з цим відродженням. Він наголосив, що послання про Воскресіння є нічим іншим, як даром Святого Духа, бо вже під час першого об’явлення учням після воскресіння Христос до них промовив: «Прийміть Духа Святого» (Ів 20, 22).

Без Святого Духа стаємо поганами

«Без Святого Духа ми не здатні нічого робити», – наголосив проповідник, пояснюючи, що християнське життя полягає не тільки в тому, аби дотримуватися певних правил поведінки, а щоб відроджуватися в Дусі, створюючи для нього простір у власному житті. «Християнське життя, що не залишає місця для Духа й не дозволяє Йому провадити себе, – це поганське життя, переодягнене в християнське», – підкреслив Папа, зазначаючи, що Святий Дух, що перебуває з нами, супроводжує, перетворює нас і перемагає разом з нами. На завершення Папа Франциск закликав молитися за те, аби Господь дав нам благодать зрозуміти, що християнське життя неможливе без Святого Духа та без Його проводу.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh