Духовне

Папа Архиєпископові Чикаґо: Шлях ненасильства приносить зцілення

«Прямувати шляхом миру не завжди легко, але це єдина правильна відповідь на насильство», – написав Папа Франциск в листі кардиналові Блейзові Джозефу Купічу, Архиєпископові Чикаго, з нагоди презентації кампанії по боротьбі з насильством, кульмінаційним моментом якої буде хода в наміренні миру, що відбудеться у Страсну П’ятницю. Слід зазначити, що згаданий мегалополіс в США належить до тих, які найбільше потерпають від злочинності.

Значущою обставиною стало те, що ініціатива розпочалася 4 квітня, в день річниці смерті відомого правозахисника Мартіна Лютера Кінґа, слова якого цитує Святіший Отець. Цей протестантський пастор стверджував, що людство покликане застосовувати до всіх конфліктів метод, який «відкидатиме помсту, агресію та репресії». На думку Папи, ці слова є «пророчими», а тому він заохочує, зокрема, молодь відповісти на них, усвідомлюючи, що «культура ненасильства не є недосяжною мрією, але шляхом, який приніс важливі результати».

«Послідовне застосування ненасильства розбивало бар’єри, перев’язувало рани, зцілило цілі народи і може оздоровити також і Чикаґо», – пише Папа, запевняючи архиєпископа Купіча в тому, що молиться за те, щоби «мешканці його прекрасного міста ніколи не втрачали надії та спільно трудилися над тим, щоб ставати будівничими миру, показуючи наступним поколінням справжню силу любові».

Глава Католицької Церкви не оминув увагою також жертви злочинності. «Мені відомо, – пише він, – що чимало сімей втратили своїх найдорожчих з причини насильства. Запевняю свою близькість з ними, співпереживаю їхній біль та молюся за те, щоб вони завдяки Божій благодаті змогли досвідчити зцілення та примирення».

Але на жаль, як додає Святіший Отець, сьогодні «особи з відмінним етнічним, економічним чи соціальним походженням зазнають дискримінації, байдужості, несправедливості та насильства». Однак, не зважаючи на це, ми повинні «відкидати ці виключення та ізоляцію, і не думати про певні групи, як про “інших”, але як про наших братів і сестер» а цієї «відкритості серця та ума» слід навчати вдома та у школі.

«Переживаючи того самого дня молитву Хресної Дороги в Римі, супроводжуватиму своїми молитвами Вас а також усіх тих, хто з Вами звершуватиме ходу, за тих, які постраждав від насильства», – написав Папа Чиказькому архиєпископу кардиналові Блейзу Купічу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України