Проповідування, переслідування, молитва – над цими трьома вимірами, якими можна охарактеризувати життя святого апостола Павла, запропонував роздумати Папа Франциск, проповідуючи під час ранкової Святої Меси у ватиканській резиденції «Дім Святої Марти» у четвер, 1 червня 2017 р. Проповідник поставив акцент на приклад, який також і сьогодні дає нам Апостол Народів, а саме на його звіщення Євангелія між переслідуваннями та Господнім утішенням.
Глава Католицької Церкви підкреслив, що життя апостола Павла – це життя завжди у русі. Він переходив від одного місця до іншого, проповідуючи Добру Новину про Ісуса Христа. А коли не проповідував, то виконував іншу працю. Він не сидів за письмовим столом, але завжди невтомно виходив до людей із проповідуванням про Спасителя. Можна сказати, апостол Павло мав у собі вогонь, апостольський запал, який не дозволяв йому зупинятись, але спонукав його до активної проповідницької діяльності. Цей апостольський запал спричинював йому також і чималі труднощі, яким, однак, апостол не піддавався.
Другим виміром апостольської місії святого Павла, над яким заохотив роздумати Папа Франциск, було переслідування. Осудження, трибунал, переслідування задля його проповідницької діяльності не пригасили дух Апостола Народів. Святий Дух надихав його на проповідування і допомагав виходити із складних життєвих ситуацій, пов’язаних із проповідуванням про Ісуса. Фарисеї та садукеї, які звинувачували Павла у незаконній проповіді, не були між собою однозгідні щодо воскресіння, адже одні вірили у воскресіння після смерті, інші – ні. На переконання Папи, ці люди втратили Божий Закон, правдиву доктрину, загубили віру, перетворивши її в ідеологію.
Третім життєвим виміром, яке в особливий спосіб характеризує апостола Павла, – це молитва, внутрішній особистий зв’язок із Господом. За словами Вселенського Архиєрея, силою Апостола Народів були саме ці молитовні зустрічі із Богом. Святий Павло – це людина, яка на своєму шляху до Дамаску зустріла Ісуса Христа, яка ніколи не забувала про цю зустріч і завжди шукала нових зустрічей з Господом у молитві. Він був людиною молитви!
«Нехай Господь дасть усім нам, християнам, Свою благодать,– закінчив свою проповідь Святіший Отець, – дасть благодать навчитись цих трьох рис поведінки у нашому християнському житті: проповідувати про Ісуса Христа, витримувати переслідування та спокуси, які провадять до відриву від Господа Ісуса, та благодаті зустрічі з Ним у молитві».