Економіка

Пандемія позбавила дошкільного навчання 40 мільйонів дітей

У зв’язку із загостреннями, пов’язаними з пандемією, аж 40 млн дітей у всьому світі не пішли до дитячих садків. Вони залишилися з батьками, які мають проблеми з узгодженням праці та догляду за дітьми. Науковий центр ЮНІСЕФ провів дослідження, яке аналізує вплив закриття дошкільних закладів, а отже, і брак ранньої освіти, на розвиток дітей.

На думку дослідників, порушення, спричинені нинішньою кризою, унеможливлюють дітям краще розпочати навчання. «Це час, коли готується фундамент, на якому будується кожен аспект розвитку дитини. У дошкільному віці розвиваються соціальні, емоційні та пізнавальні навички дитини. Пандемія становить серйозну загрозу цим фундаментам», – вважає генеральний директор ЮНІСЕФ Генрієтта Форе.

Дослідження надає детальні вказівки щодо того, як уряди та роботодавці можуть вдосконалювати свою політику дошкільної освіти, щоб забезпечити всім дітям доступ до осередків якісної опіки, пристосованих до віку та доступних фінансово. Серед вказівок також були: оплачувана батьківська відпустка для батьків, гнучка організація праці та системи соціального забезпечення, серед яких допомога сім’ям, які працюють нелегально.

Із рапорту також виникає, що профілактичні заходи, введені під час пандемії, непропорційно обтяжують жінок, які витрачають у середньому втричі більше часу на опіку та домашню роботу, аніж чоловіки. Дослідження також вказує, що аж 35 млн дітей у всьому світі періодично залишалися без нагляду дорослих.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України