Пам’ятники Папі є і в Білорусі

Чимало іноземних туристів нині приїжджає в маленьке білоруське село Мосар Вітебської області. І не тільки для того щоб оглянути старовинний костел, споруджений у XVIII столітті. До речі, тут зберігається частина мощей святого Юстина-філософа, наданих в дар білорусам-католикам Папою Бенедиктом XVI. Є в костелі і точна копія роботи Мікеланджело – статуя Божої Матері, що оплакує знятого з хреста Ісуса. Але не менший інтерес викликає і  перший встановлений на території Білорусі пам’ятник покійному Папі Римському – Іоанну Павлу II.

Монумент був встановлений на особисті кошти настоятеля храму Святої Анни в Мосарі Йозаса Бульки,  котрому за розвиток духовності і подвижництво Іоанн Павло II свого часу  надав титул каноніка (сам Булька помер в 2010 році у віці 84 років). Мосар був би звичайнісімським білоруської селом, якби не Йозас Булька. Адже завдяки ньому ця «вьоска»  перетворилася в одне з найбільш відвідуваних туристами місць у Білорусі. Після свого призначення настоятелем костелу Святої Анни католицький священик почав непримиренну духовну боротьбу з пияцтвом місцевих жителів. Він перестав пускати до церкви тих, хто вживав спиртне, а потім і домігся заборони продажу алкогольних напоїв  на території всієї сільради. При місцевій громаді він заснував музей тверезості, в який місцеві самогонники здали свої саморобні  апарати. У музеї зберігаються завірені в місцевій сільській раді розписки жителів села з відмовою від вживання алкоголю. А територія навколо храму перетворилася на квітучий сад з галявинами, альтанками, скульптурами та квітниками, є тут навіть міні-зоопарк зі страусами.

Зазначимо, що згодом білорусько-польські католики  своїм коштом спорудили пам’ятник Іоанну Павлу II і в обласному центрі – Вітебську. Відкриття пам’ятника відбулося 21 вересня 2008 року, коли католицька церква відзначила 30-річчя з дня вибору Іоанна Павла на римський престол. Він являє фігуру Папи в момент благословення парафіян хрестом. Висота монумента близько 4,5 метрів. На червоній гранітній дошці  викарбуваний особистий герб Папи та його ім’я на двох мовах: польською та білоруською, і роки життя понтифіка (1920-2005).

Ігор Галущак

Вітебськ – Львів

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh